wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Obcokrajowcy wpadli przy nielegalnym przekroczeniu granicy

Obcokrajowcy wpadli przy nielegalnym przekroczeniu granicy

Obcokrajowcy wpadli przy nielegalnym przekroczeniu granicy
Data publikacji: 2020-04-10 21:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-12 23:31
Wywietleń: 2174 450869

Od połowy marca br. żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz policji zarówno na posterunkach stałych, jak i w patrolach mobilnych strzegą bezpieczeństwa na 123 kilometrach zachodniej granicy Polski. Na jej nielegalnym przekroczeniu zatrzymali sześciu cudzoziemców i trzy osoby, które im w tym pomogły. To 8 obywateli Ukrainy, wśród których była kobieta, oraz Gruzinka, wszyscy w wieku od 21 do 50 lat.

Funkcjonariusze wraz z żołnierzami natrafili w rejonie miejscowości Buk na 3 Ukraińców i Gruzinkę, którzy lasem przeszli z Niemiec do Polski. Czekał na nich ukraiński kierowca mający ich przewieźć w głąb Polski. Strażnicy graniczni ustalili, że to tylko część grupy obcokrajowców.

Kolejnych dwóch obywateli Ukrainy zatrzymano w taksówce wiozącej ich do Szczecina, pozostałe dwie osoby zostały zatrzymane na granicy w Kołbaskowie. Jak się okazało, cudzoziemcy zamierzali się dostać się na Ukrainę, a za umożliwienie nielegalnego przekroczenia granicy mieli zapłacić organizatorom po 350 euro.

- Cudzoziemcy, 5 obywateli Ukrainy i Gruzinka, dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywny - informuje Morski Oddział Straży Granicznej. - Trzy pozostałe osoby usłyszały zarzut pomocnictwa w przekroczeniu granicy wbrew przepisom. Również dobrowolnie poddały się karze 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata i grzywny. Dodatkowo 4 cudzoziemcom wydano decyzje o zobowiązaniu do powrotu z trzyletnim zakazem ponownego wjazdu, a 2 osoby w ramach readmisji zawrócono do Niemiec.

MOSG przypomina, że przekraczanie granic możliwe jest obecnie wyłącznie w wyznaczonych do tego miejscach. W województwie zachodniopomorskim to przejścia drogowe: Krajnik Dolny - Schwedt, Kołbaskowo - Pomellen, Świnoujście - Garz, port morski Świnoujście, Kołobrzeg i port lotniczy Szczecin - Goleniów.

Od początku tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej funkcjonariusze MOSG skontrolowali ponad 101 tys. osób, zawrócili przeszło 1200. 

(ip)

Fot. Kpt. Błażej Łukaszewski 

Obcokrajowcy wpadli przy nielegalnym przekroczeniu granicy Obcokrajowcy wpadli przy nielegalnym przekroczeniu granicy Obcokrajowcy wpadli przy nielegalnym przekroczeniu granicy

Komentarze

do Koka
- nie kumasz, dziwne iż "przez zieloną" uciekają do PiS-dzielczego reżymu z kraju dobrobytu! Nagrabili u Niemców?
2020-04-12 23:29:06
Koko
Raptem dwóch zwrócili,a co o Polakach którzy przechodzili nielegalnie przekraczają granice złapanych przez Służbę Celno-Skarbowa. Cisza bo nie MON
2020-04-12 22:11:17
w ramach readmisji zawrócono do Niemiec
- tu u Merkel już jest tak źle iż uciekają do Polski? Co te PiS-dzielcy narobili? Za "Tuska" to był "drang nach westen".
2020-04-11 09:06:09
Kalafior
Dobra robota. Gleba i good bye angel.
2020-04-11 07:17:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie