Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Wojsko wsparło szpital przy ul. Arkońskiej [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2020-04-07 13:26
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-08 12:47
Wojsko wsparło szpital przy ul. Arkońskiej
 

Zebrane przez żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej artykuły pierwszej potrzeby, w tym środki czystości, trafiły we wtorek do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Wojskowi wszystkie dary przetransportowali do placówki dwoma ciężarówkami.

- Dwa pojazdy ciężarowe niemal po brzegi wypełnione były przedmiotami potrzebnymi dla personelu szpitala - poinformował kpt. Błażej Łukaszewski, rzecznik prasowy 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. - Zebraliśmy dla placówki codziennie walczącej z koronawirusem przede wszystkim: mydło w płynie, ręczniki papierowe, jednorazowe sztućce oraz naczynia, a także wodę mineralną. Wśród tych rzeczy nie brakuje również elektrycznych czajników i mikrofali, które również przydadzą się szpitalowi. To dary przekazane przez mnóstwo osób. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swą pomoc.

Jak podkreśla Natalia Andruczyk, rzecznik prasowa szpitala zakaźnego w Szczecinie, każda pomoc dla placówki jest nieodzowna.

- Za wszystkie wpływające do nas środki pieniężne kupujemy przede wszystkim respiratory, materace przeciwodleżynowe, kardiomonitory, czy też urządzenia do dezynfekcji powietrza - mówi Andruczyk. - Chcemy też kupić kolejne maszyny do przeprowadzania badań. Dary, które otrzymaliśmy od wojska, trafiły do magazynu. Z całą pewnością przydadzą się szczególnie w momencie wysokiego wzrostu zachorowań. Musimy być na to przygotowani.

Zbiórką przez ponad tydzień koordynowała Sekcja Wychowawcza "Błękitnej Brygady".

(KK)

Fot. i film Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciach: Zebrane przez żołnierzy 12 Brygady Zmechanizowanej artykuły pierwszej potrzeby w tym środki czystości trafiły we wtorek do szpitala.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ