niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Obcięli burmistrzowi o połowę

Obcięli burmistrzowi o połowę

Obcięli burmistrzowi o połowę
Data publikacji: 2016-02-25 08:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 3996 121216

Od środy (24 lutego br.) burmistrz Robert Czapla zarabia nie 12 tysięcy, a około 6 tysięcy złotych. Na koniec trwającej dziesięć godzin sesji radni obniżyli jego wynagrodzenie.

Burmistrz ma teraz 4,5 tysiąca zł płacy podstawowej plus 902 zł dodatku specjalnego, dodatek stażowy (tzw. wysługa lat) oraz 10 złotych dodatku funkcyjnego. Ta ostatnia kwota dobitnie pokazuje, jak radni oceniają efekty pracy burmistrza.

Wniosek o obniżkę wynagrodzenia burmistrza Nowogardu złożyło pięciu radnych z klubu Wspólny Nowogard. Jak napisali w uzasadnieniu, to skutek fatalnej polityki gospodarczej burmistrza, ciągłego konfliktu z większością radnych, narcystycznej autopromocji za gminne pieniądze i równoległego oczerniania w gminnych mediach tych radnych, którzy kwestionują posunięcia burmistrza Czapli.

Za obniżeniem wynagrodzenia burmistrza było 14 radnych, przeciwnych było 3 radnych SLD.

Tekst i fot. cm

Komentarze

Już nie będzie Rasputin ?
.
2016-03-08 15:05:09
tosiaaaa
.... i po co ciągle tyle jadu w ludziach??? !.... . Proszę wytrzeć usta , bo kapie jad. Jak kapnie na własną pierś, to można samemu się zatruć!
2016-02-26 21:40:01
eliot ness
za 4,500 nie chciałoby mi się nawet czytać waszych wypocin i cholewę bym wyłożył na miejscu burmistrza ,albo zaczął kraść jak ekipa z Warszawy(z Wiejskiej) EssA!
2016-02-25 20:50:57
Nowogard
I tak o 3000 zl za duzo. Najlepiej byloby gdyby Pan burmistrz zarabial najnizsza krajowa i zyl z takiej pensji jak wiekszosc ludzi w tym kraju !
2016-02-25 16:48:59
Wojtek
Może by tak uciąć pensję psełdo specjaliście od elektrowni atomowej ??
2016-02-25 15:59:29
EG
To może następne tego typu przedsięwzięcie w Maszewie?
2016-02-25 13:19:03
Tytuł
Ale co obcięli, genitalia?
2016-02-25 10:24:46