piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Chcą odwołać burmistrza

Chcą odwołać burmistrza

Chcą odwołać burmistrza
Data publikacji: 2015-12-08 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2407 46921

Czy włodarz Trzebiatowa straci swoje stanowisko? Powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania Zdzisława Matusewicza z funkcji burmistrza zostało przesłane do Komisarza Wyborczego w Szczecinie.

„Jesteśmy grupą piętnastu zwykłych mieszkańców, wywodzących się z różnych środowisk” – piszą o sobie członkowie komitetu inicjatywnego w sprawie referendum. Nie reprezentują żadnej organizacji, partii, stowarzyszenia. Nie są też radnymi gminnymi.

„W ostatnim czasie jesteśmy świadkami pełnej i niczym nieograniczonej arogancji władzy, jaką przejawia pełniący funkcję burmistrz Zdzisław Matusewicz. Bezczynność, lenistwo i zaniedbania gminnej władzy doprowadziły naszą gminę na skraj przepaści. Przedmiotowy sposób traktowania mieszkańców, nieliczenie się z opinią przedstawicieli rady miejskiej, brak perspektyw rozwoju gminy, stał się powodem zainicjowania referendum” – czytamy w apelu o poparcie inicjatywy skierowanym do mieszkańców Trzebiatowa.

W poniedziałek (7 grudnia) pełnomocnik grupy złożył w trzebiatowskim urzędzie powiadomienie o rozpoczęciu procedury w sprawie referendum.

– Powiadomienie zostało przesłane również do Komisarza Wyborczego w Szczecinie. Grupa ma 60 dni, by zebrać podpisy pod wnioskiem o zwołanie referendum. Wniosek musi poprzeć 10 procent mieszkańców z grupy uprawnionej do głosowania. Szacujemy, że trzeba będzie zebrać blisko 1400 podpisów – tłumaczy pełnomocnik komitetu inicjatywnego Bogdan Malik.

Po zebraniu podpisów i złożeniu wniosku komisarz będzie musiał zweryfikować dane personalne osób, które poparły inicjatywę. Następnie ogłosi termin referendum. Najwcześniej głosowanie w sprawie odwołania Zdzisława Matusewicza przed upływem kadencji mogłoby się odbyć pod koniec marca lub w początkach kwietnia 2016 roku.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Komentarze

Teep
Popieram miejscowego obywatela na włodarza naszej Gminy niz jakiegoś spadochroniarza doktora. Pan Józef D nadawał by sie na wodza naszej Gminy
2015-12-08 21:47:56
Jarun
"Zamienił stryjek, siekierkę na kijek..." Trzebiatowskie łyczki pogonili Sławka za jego butę i wybrali "spadochroniarza" ze Szczecina. Nowy burmistrz zaczął od kopania się po kostkach ze starostą, który nie pozostawał dłużny. W Trzebiatowie zapanował gospodarczy marazm. Sławek zwany ekonomiczną perłą Bałtyku jednak dla tej mieściny coś robił. Zdzisiek ma tylko wizję. Poza tym wysiudał ze stołka Bogusia, który mu wiernie służył. Sądzę, że najlepszym kandydatem na burmistrza byłby dyrektor ZZDGiG, pan Józef D.
2015-12-08 10:11:21

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie