środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czy burmistrz Trzebiatowa straci stanowisko?

Czy burmistrz Trzebiatowa straci stanowisko?

Czy burmistrz Trzebiatowa straci stanowisko?
Data publikacji: 2016-01-07 11:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1085 89627

Ważą się losy burmistrza Trzebiatowa Zdzisława Matusewicza. Pełnomocnik komitetu referendalnego złożył wniosek z listą 1975 podpisów popierających inicjatywę do Komisarza Wyborczego w Szczecinie. – To dobry dzień dla Trzebiatowa – tłumaczy Bogdan Malik.

Zbieranie podpisów rozpoczęto w pierwszym tygodniu grudnia. W niespełna miesiąc zebrano wymaganą liczbę 1400 podpisów z dużym zapasem. Mimo że grupa miała 60 dni na skompletowanie list, wniosek już został złożony w biurze Komisarza Wyborczego w Szczecinie.

– To dobre wieści dla mieszkańców Trzebiatowa. Naszą inicjatywę poparło aż 1975 osób i gdybyśmy wciąż zbierali, list by przybywało – mówi Bogdan Malik, pełnomocnik komitetu referendalnego. – Dziękujemy wszystkim osobom za to pospolite ruszenie obywatelskie. Szczególny ukłon dla zaangażowanych w pracę i zbieranie podpisów. Pozdrawiam także zwolenników referendum. Tak duże poparcie dla inicjatywy świadczy o tym, że wielu z nas dostrzega potrzebę zmian.

Informacja o zawiązaniu komitetu referendalnego została oficjalnie ogłoszona 7 grudnia 2015 roku. Od tej pory zbieranie podpisów ruszyło lawinowym tempem. Listy były dostępne w wielu punktach handlowo-usługowych na terenie całej gminy. W kilka dni po zawiadomieniu komisarza wyborczego oraz burmistrza Trzebiatowa o zamiarze organizacji referendum, przedstawiono komitet inicjatywny. W skład, którego weszli: Bogdan Malik, Zbigniew Brzeziński, Leszek Chodorowski, Grażyna Antczak, Mirosław Huryn, Sylwia Zarecka, Jadwiga Maczuga, Jan Garlacz, Zenon Libera, Mariusz Śliwa, Waldemar Radoch, Emilia Moreń, Anna Zientara, Aneta Drążczyk, Barbara Lewicka.

– Z dnia na dzień robi się o naszej inicjatywie coraz głośniej. Spotykamy się z pozytywnym odzewem. Staramy się przekonywać niezdecydowanych i informować rzetelnie tych, którzy nie mieli wiedzy o poczynaniach i pracy pana burmistrza. Referendum to prawo głosu – tłumaczy B. Malik.

Aby referendum było ważne w głosowaniu musi wziąć udział 3018 osób.

Tekst i fot. Marzena DOMARADZKA

Na zdj.: Bogdan Malik, pełnomocnik grupy referendalnej, złożył wniosek w biurze Komisarza Wyborczego w Szczecinie.

Komentarze

referendumlokalne.pl
Więcej interesujących informacji na temat inicjatyw referendalnych można uzyskać na portalu referendumlokalne.pl
2016-01-07 22:49:05
do dlaczego
mierny rajca, marazm w miescie,paraliz wszelakich inwencji.spadochroniarz bez zaplecza tyle na ten temat
2016-01-07 20:30:03
Do obserwatora
Czy to znaczy, że jedna (prywata) ma być zastąpiona prywatą inną i lepszą? Nadal wiem mało, a Trzebiatów to moóe być miejsce zwiedzania w drodze do Kołobrzegu. ;-)
2016-01-07 13:39:27
polityka przez duże P
jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o załatwienie prywatnych interesów inicjatorów referendum, prosze o obciązenie grupy inicjatywnej kosztami tego głosowania, to moze odechce im sie co roku urzadzac sobie widowisko za publiczne pieniądze rok temu były wybory samorzadowe, była okazja do wyboru nowego kandydata!
2016-01-07 13:23:04
obserwator
bo miruś z kuriera ma z nim problemy.. i chce go zastapić
2016-01-07 13:02:40
Cenzura
Akceptacja jest swoistą cenzurą. Czytam Was czasami. Jestem z Kołobrzegu. Pozdrawiam
2016-01-07 12:26:12
Dlaczego?
Dla mieszkańca spoza Trzebiatowa niewiadomym jest powód akcji. Dlaczego chcą odwołania urzędnika, tak niedawno wybranego?
2016-01-07 12:25:04

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie