Piątek, 12 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Nowy sprzęt dla strażaków z Pomorza Zachodniego

Data publikacji: 13 kwietnia 2019 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Nowy sprzęt dla strażaków z Pomorza Zachodniego
 

Szef MSWiA Joachim Brudziński w sobotę w Szczecinie przekazał strażakom z Pomorza Zachodniego nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze i łodzie. Brudziński poinformował także, że do strażaków ochotników z Pomorza Zachodniego trafi niebawem 17 pojazdów.

Brudziński uczestniczył w przekazaniu strażakom z Pomorza Zachodniego pięciu nowych średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych i trzech łodzi.

- Dziś dla mieszkańców ziemi zachodniopomorskiej kolejna dobra informacja - powiedział Brudziński. - W ręce strażaków, zarówno funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, jak również druhów o Ochotniczej Straży Pożarnej trafia kolejny sprzęt. Sprzęt zakupiony dzięki dobrej współpracy samorządów - dodał.

- Mówiłem to już wielokrotnie, dla rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego, dla mnie jako ministra MSWiA bezpieczeństwo w tym wymiarze bezpieczeństwa przeciwpożarowego, ale również bezpieczeństwo ludzi na drogach (...), czy akwenach nie ma barw partyjnych. Nie jest istotne, spod jakich komitetów wyborczych wywodzą się lokalni wójtowie, burmistrzowie, czy starostowie - kontynuował szef MSWiA.

- Dzisiejsza uroczystość nie jest ostatnim słowem - powiedział Brudziński. Jak dodał, "dla druhów do OSP w gminach województwa zachodniopomorskiego w najbliższych miesiącach trafi kolejnych 17 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych".

Zachodniopomorski komendant wojewódzki PSP Jacek Staśkiewicz powiedział z kolei, że do PSP trafią trzy średnie samochody ratowniczo-gaśnicze i dwie łodzie, a do OSP dwa takie samochody i jedna łódź. Łączna wartość przekazanego w sobotę sprzętu to około 6 mln zł.

- Jest to szczególny dzień dla nas, gdyż jak w ostatnim czasie zdarza się, coraz więcej sprzętu kupujemy i dzięki temu możemy skuteczniej i szybciej udzielać pomocy. Na początku roku prezentowaliśmy sześć nowozakupionych samochodów dla PSP - powiedział Staśkiewicz.

- Sprzęt, który tutaj mamy do przekazania opiewa na około 6 mln zł; jest to niemała kwota. My jako PSP w poprzednich latach kupowaliśmy średnio po dwa samochody ratowniczo-gaśnicze dla naszych jednostek, ale dzięki zaangażowaniu pana ministra, parlamentarzystów, wojewody i komendanta głównego PSP udało nam się pomnożyć tak, że udało nam się kupić siedem samochodów - dodał Staśkiewicz.

(pap)

Fot. PAP/Jerzy Muszyński 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ antydebili (PO_niższych)
2019-04-14 00:56:45
PO_pierdujcie dalej i PO_pierajcie jedyny wasz "totalny" program pt. "Strząsnąć PiSowską szarańczę".
antydebil
2019-04-13 21:10:07
Nie ma to jak rozdawać nieswoje , zwłaszcza przed wyborami , mam nadzieję ,że suweren nie będzie pijany głosując w wyborach w tym roku i nie doprowadzi do bankructwa PISpolandii...
No masz
2019-04-13 18:18:24
Kampania za państwowe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA