Piątek 19 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Strażacy docenieni. Odprawa i nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze

Data publikacji: 2019-03-31 15:43
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Strażacy docenieni. Odprawa i nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze
 

Ich dokonania i zasługi na rzecz bezpieczeństwa p. pożarowego oraz na drogach w województwie, a także w ub. r. w Szwecji, zasługują na najwyższe słowa uznania – rzecz o strażakach zawodowych i ochotnikach na ziemi łobeskiej.

W Łobzie odbyła się doroczna odprawa miejscowego garnizonu straży pożarnej, która została zakończona na placu apelowym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej uroczystym przekazaniem dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nowoczesnego wozu ratowniczo- gaśniczego m-ki MAN oraz Renault na rzecz OSP Bonin ( dotychczas ten pojazd był na stanie JRG PSP).

Klucze do samochodu przekazał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński,, który podkreślił , że mieszkańcy terenów odległych od dużych aglomeracji zasługują oraz maja i będą mieć wsparcie rządu w rozwiązywaniu ich żywotnych problemów miejscowych. Gośćmi specjalnymi strażaków byli m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska, parlamentarzyści :Artur Szałabawka, Krzysztof Zaremba , wojewoda Tomasz Hinc, komendant wojewódzki PSP st. brygadier Jacek Staśkiewicz, komendant wojewódzki policji nadinspektor Jacek Cegieła, starosta powiatu Renata Kulik.

W zbiórce na placu apelowym uczestniczyła załoga JRG a wraz z nią wszystkie jednostki OSP ziemi łobeskiej oraz uczniowie klasy mundurowej w Zespole Szkół w Łobzie.

Tekst i fot. (cz.b.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zgr-edo
2019-04-01 12:48:16
Po kiego grzyba, strażakom potrzebny jest kapelan na etacie generalskim ? Czy każdy strazak musi być katolikiem ? Mam nadzieję , że strazacy w czasie pomiedzy akcjami nie mają przymusowej Katechezy.
@Byle do wyborów na jesieni ..
2019-03-31 19:55:30
Nie pij tyle , bo to szkodzi ..Jaki Sławek ?? Banda Pisiorów rozdaje , bez konsultacji społecznych nieswoją kasę , a na SZPITALNYCH IZBACH PRZYJĘĆ UMIERAJĄ I MĘCZĄ SIĘ PACJENCI ( też wyborcy gorszy sort) Może tam przekierować kasę ?? , może zlikwidować KONKORDAT _ wszyscy na tym skorzystają oprócz PIS :)))
@Byle do wyborów na jesieni ..
2019-03-31 19:16:46
Sławek, rządziłeś, też mogłeś rozdawać. Kto Ci bronił?
Byle do wyborów na jesieni ..
2019-03-31 18:28:15
Chłopakom się należy , ale te opasłe PISowskie ryje w pierwszym rzędzie i ta propaganda sukcesu i rozdawnictwo nieswoich pieniędzy - w tym są najlepsi ..

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA