Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wozy dla strażaków [GALERIA]

Data publikacji: 14 stycznia 2019 r. 14:02
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
Wozy dla strażaków
 

Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze zostały przekazane w poniedziałek (14 stycznia) Komendom Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w województwie zachodniopomorskim. Wozy trafiły do Szczecina, Myśliborza, Drawska Pomorskiego, Gryfic oraz Wałcza.

Wozy zostały zakupione dzięki środkom z budżetu państwa - blisko 5 mln zł, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska - 1 mln zł oraz przekazanym przez samorządy - blisko milion złotych.

- Komendy, które otrzymały te samochody, wykonują na terenie naszego województwa bardzo ważne i istotne zadania - mówił podczas przekazania Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski. - Te samochody na pewno w istotny sposób wpłyną na wzrost poczucia bezpieczeństwa obywateli, ale też na poprawę komfortu pracy strażaków, którzy na co dzień wykonują ważne i ciężkie zadania.

Komenda Powiatowa PSP w Szczecinie otrzymała dwa samochody, natomiast po jednym otrzymały komendy z Myśliborza, Drawska Pomorskiego, Gryfic i Wałcza. Łącznie przekazanych zostało 6 samochodów. Na siódmy ogłoszony jest przetarg i ma on zostać kupiony do końca marca. Zostanie przeznaczony dla Komendy Powiatowej PSP w Łobzie.

- Warto podkreślić, że środki, które wpłynęły w roku ubiegłym oraz na początku tego roku do Państwowej Straży Pożarnej w naszym województwie to środki historycznie rekordowe - dodał Tomasz Hinc. - Tak istotnego wzrostu nie byłoby zapewne, gdyby nie decyzje rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Wojewoda podziękował nieobecnemu ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu za zaangażowanie i dbanie o modernizację służb. Podziękował też strażakom za codzienną i ciężką służbę.

Na uroczystość w Szczecinie nie przyjechał minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Ma to związek z niedzielnym atakiem nożownika na prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza.

- Od wczorajszego wieczoru wszyscy przeżywamy dramatyczne wydarzenie z Gdańska. Myślę, że w całej Polsce wszyscy wyciągnęli z tego zdarzenia jeden wniosek o tym, jak ważne są sprawy bezpieczeństwa, za które odpowiada rząd, samorządowcy, wszystkie służby oraz każdy z obywateli - powiedział parlamentarzysta Leszek Dobrzyński. ©℗

(KaNa)

Na zdjęciu: Komenda Powiatowa PSP w Szczecinie otrzymała dwa samochody ratowniczo-gaśnicze.

Fot. Dariusz GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stoker
2019-01-15 08:02:42
MAN-y są na pewno bardzo dobre i ładne, ale skoro Jelcz może produkować nowe wozy dla wojska, to dlaczego nie zamówiono u niego pojazdów dla straży pożarnej? Wbrew temu co się powszechnie uważa, Jelcz przetrwał zawieruchę związaną ze zmianami właścicielskimi i ustrojowymi i nadal produkuje ciężarówki, tyle że głównie dla wojska.
123
2019-01-14 17:32:22
@Szczecin :a jakie maja byc ruskie kamazy? Stary czy Jelcze 30 letnie ?
Piter
2019-01-14 15:41:27
Brawo wojewoda Hinc!
Szczecin
2019-01-14 14:44:48
Szkoda że szwabskie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA