niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe wozy i łodzie dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Nowe wozy i łodzie dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Nowe wozy i łodzie dla Ochotniczych Straży Pożarnych
Data publikacji: 2018-09-15 15:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:20
Wywietleń: 1218 351299

Kilkanaście wozów ratowniczo-gaśniczych i łodzi ratowniczych trafi do zachodniopomorskich Ochotniczych Straży Pożarnych. W sobotę w Szczecinie podpisano umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych.

– Dzisiejsza uroczystość to dla mnie powód do olbrzymiej radości i satysfakcji. Nie tylko z racji funkcji, którą przyszło mi dziś pełnić, ale przede wszystkim, jako mieszkańca Pomorza Zachodniego, jako człowieka który na tej ziemi żyje, wypoczywa, bywa we wszystkich tych powiatach, które dziś zostały wyposażone w ten nowoczesny sprzęt. – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński po podpisaniu umów. – Nie oglądamy się spod jakich barw partyjnych, spod jakich komitetów wyborczych wywodzą się samorządowcy, którzy również zakup tych dobrze wyposażonych wozów i łodzi wsparli, bo bezpieczeństwo nie ma barw partyjnych. Chciałbym tutaj bardzo serdecznie podziękować, bo gdyby nie wsparcie burmistrzów, starostów to byłoby trudniej o ten sprzęt, a on ma służyć wszystkim mieszkańcom Pomorza Zachodniego.

Jak podkreślał, w 2018 r. do Ochotniczych Straży Pożarnych wpłynie ponad 137 mln zł, to o 13 mln zł więcej, niż ubiegłym roku.

– Jesteście jako OSP po raz pierwszy objęci programem modernizacji służb mundurowych. A tu już kwoty są dalece większe, bo w ramach tego programu do OSP popłynie ponad 500 mln zł. Wiem, że to kwota jeszcze nie wystarczająca, ale będziemy dokładać starań, aby zarówno wasze małe ojczyzny miały poczucie, że ich bezpieczeństwo w waszych profesjonalnych rękach jest w pełni zabezpieczone, ale również żeby doposażać te OSP, które jeszcze na pomoc i wsparcie czekają – dodał Brudziński.

Do strażaków ochotników z Pomorza Zachodniego trafi dziesięć ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych, dwa średnie i trzy łodzie ratownicze. Sprzęt trafi m.in. do strażaków z Ustronia Morskiego, Starych Łysogórek, Wysokiej Kamieńskiej i Dolic.

W ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych dla Pomorza Zachodniego przewidziano blisko 10,3 mln zł. To m.in. prawie 3,4 mln zł z samorządów terytorialnych, ponad 2,6 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, prawie 2 mln zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 1,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Nowe wozy i łodzie dla Ochotniczych Straży Pożarnych Nowe wozy i łodzie dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Komentarze

do @ ciekaf
z tom przyczepom to to jeździliście do porzaru?
2018-09-16 10:18:56
ciekaff
Pamiętam czasy jak OSP z Wysokiej...dysponowało traktorem z przyczepom. Pożar nie rozróżnia barw partyjnych , podobnie jak strażacy.Dzięki !!!
2018-09-15 18:57:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie