Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Nowe wozy i łodzie dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Data publikacji: 15 września 2018 r. 15:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:20
Nowe wozy i łodzie dla Ochotniczych Straży Pożarnych
Fot. PAP/Marcin Bielecki  

Kilkanaście wozów ratowniczo-gaśniczych i łodzi ratowniczych trafi do zachodniopomorskich Ochotniczych Straży Pożarnych. W sobotę w Szczecinie podpisano umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych.

– Dzisiejsza uroczystość to dla mnie powód do olbrzymiej radości i satysfakcji. Nie tylko z racji funkcji, którą przyszło mi dziś pełnić, ale przede wszystkim, jako mieszkańca Pomorza Zachodniego, jako człowieka który na tej ziemi żyje, wypoczywa, bywa we wszystkich tych powiatach, które dziś zostały wyposażone w ten nowoczesny sprzęt. – powiedział szef MSWiA Joachim Brudziński po podpisaniu umów. – Nie oglądamy się spod jakich barw partyjnych, spod jakich komitetów wyborczych wywodzą się samorządowcy, którzy również zakup tych dobrze wyposażonych wozów i łodzi wsparli, bo bezpieczeństwo nie ma barw partyjnych. Chciałbym tutaj bardzo serdecznie podziękować, bo gdyby nie wsparcie burmistrzów, starostów to byłoby trudniej o ten sprzęt, a on ma służyć wszystkim mieszkańcom Pomorza Zachodniego.

Jak podkreślał, w 2018 r. do Ochotniczych Straży Pożarnych wpłynie ponad 137 mln zł, to o 13 mln zł więcej, niż ubiegłym roku.

– Jesteście jako OSP po raz pierwszy objęci programem modernizacji służb mundurowych. A tu już kwoty są dalece większe, bo w ramach tego programu do OSP popłynie ponad 500 mln zł. Wiem, że to kwota jeszcze nie wystarczająca, ale będziemy dokładać starań, aby zarówno wasze małe ojczyzny miały poczucie, że ich bezpieczeństwo w waszych profesjonalnych rękach jest w pełni zabezpieczone, ale również żeby doposażać te OSP, które jeszcze na pomoc i wsparcie czekają – dodał Brudziński.

Do strażaków ochotników z Pomorza Zachodniego trafi dziesięć ciężkich wozów ratowniczo-gaśniczych, dwa średnie i trzy łodzie ratownicze. Sprzęt trafi m.in. do strażaków z Ustronia Morskiego, Starych Łysogórek, Wysokiej Kamieńskiej i Dolic.

W ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych dla Pomorza Zachodniego przewidziano blisko 10,3 mln zł. To m.in. prawie 3,4 mln zł z samorządów terytorialnych, ponad 2,6 mln zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, prawie 2 mln zł z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 1,3 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

(pap)

Fot. PAP/Marcin Bielecki

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ ciekaf
2018-09-16 10:18:56
z tom przyczepom to to jeździliście do porzaru?
ciekaff
2018-09-15 18:57:33
Pamiętam czasy jak OSP z Wysokiej...dysponowało traktorem z przyczepom. Pożar nie rozróżnia barw partyjnych , podobnie jak strażacy.Dzięki !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA