środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni!

Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni!

Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni!
Data publikacji: 2017-03-28 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:18
Wywietleń: 1809 228441

Ponad 9700 ton, co w przeliczeniu daje 217 czołgów - tyle ważyły wyburzone elementy starej przeprawy nad szczecińską Regalicą, którą trzeba było rozebrać. Po tym, jak wiosną ubiegłego roku most Cłowy zaczął się sypać, a ekspertyzy ujawniły, że konstrukcja nie nadaje się już do użytku i w jej miejsce trzeba zbudować nowy most. 

- Prace idą pełną parą, aby pełną przejezdność osiągnąć w połowie wakacji. W Gdyni powstaje stalowa konstrukcja przęseł. Trwa wytwarzanie 24 segmentów, które będą połączone w Gdyni w dwa o długości 14 x 100 metrów. To właśnie te kolosy przypłyną do Szczecina w najbliższych tygodniach - poinformowała Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM, które w imieniu miasta odpowiada za realizację tej inwestycji drogowej. 

Jak wyjaśniała H. Pieczynska na początku marca, transport przęseł do Szczecina odbędzie się drogą wodną, a na miejscu oba elementy zostaną nasunięte na podpory. Zgodnie z harmonogramem powinno to nastąpić w pierwszej połowie maja. Aby przyspieszyć roboty, w Gdyni wykonane zostaną również elementy żelbetowe zespalające poszczególne dźwigary skrzynkowe, żelbetowa płyta dolna zespolona z płytą dolną dźwigara oraz deskowania pod żelbetową płytę pomostu. Wszystko po to, by realne było terminowe, tj. do 31 lipca br., oddanie nowej przeprawy do eksploatacji.©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. ZDiTM

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu oraz wydaniu cyfrowym z dn. 28.03.2017 r.

Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni! Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni! Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni! Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni! Nowy most nad Regalicą. Się robi w... Gdyni!

Komentarze

Xyh
Niestety, ale to, że nasza stocznia ruszy to ściema. A tak liczyliśmy na prawicowe rządy. Lokalne ukĺady i chore ambicje spowodują katastrofę. Min.Morawiecki jest chyba niedoinformowany. Kiedy stępka????? I kto podpisał umowę na kadłuby...Gryfia. Żenada, a tyle było obietnic:(
2017-03-29 14:15:21
st
Mostu Kłodnego nie można zbudować od wielu lat, a tu wystarczyło, że odpadł kawałek starego mostu, aby zbudować nowy.
2017-03-29 07:26:07
HogoFogo
Dajcie spokój już z tymi czołgami. Porównanie na poziomie książeczki dla przedszkolaków.
2017-03-28 19:11:12
Jan
Długo tak Szczecin nie pociągnie, jeśli nawet stalowej konstrukcji nie potrafimy sobie pospawać, a zlecamy roboty (i płacimy ciężkie pieniądze) konkurencji.
2017-03-28 13:19:01
.
Nie było możliwości, by stalowe elementy nowego mostu powstały w Szczecinie? Nie zainteresowała się tym kontraktem żadna z firm działających na terenie byłej Stoczni Szczecińskiej? Obniżyłoby to z pewnością koszty inwestycji (holowanie gotowej konstrukcji z Gdyni do Szczecina). Bardzo byłby ciekaw informacji na ten temat.
2017-03-28 13:15:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy