piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nowoczesnej pomysł na Szczecin

Nowoczesnej pomysł na Szczecin

Nowoczesnej pomysł na Szczecin
Data publikacji: 2018-04-10 13:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 1962 322243

Musimy skupić się na budowie kapitału społecznego, zrównoważonym rozwoju, rozwoju gospodarczym oraz opiece zdrowotnej i polityce senioralnej - uważają przedstawiciele szczecińskiej Nowoczesnej. Na konferencji przed magistratem przedstawili swoje priorytety dla naszego miasta. Lokalnym działaczom towarzyszyła Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca partii.

- Pracowaliśmy nad tymi priorytetami przez ostatnie półtora roku, będzie to nasz wkład do wspólnego programu, który niebawem zaprezentujemy razem z Platformą Obywatelską - stwierdził poseł Piotr Misiło.

- Szczecin jest pierwszym miastem, w którym mogliśmy w pełni zaprezentować koalicję Nowoczesnej i Platformy w mieście - dodawała Katarzyna Lubnauer. - Mamy wspólnych kandydatów: kandydatem na prezydenta jest poseł Sławomir Nitras, kandydatem na wiceprezydenta Przemysł Słowik. To wzorcowy przykład tej koalicji. Uważamy, że my jako Nowoczesna mamy własne zadanie w tej koalicji. Platforma ma doświadczenie, my mamy nowość, świeżość, dynamikę, pomysły. Chcemy przedstawić je w postaci programu, który był budowany w oparciu o rozmowy z mieszkańcami, ale również w oparciu o opinie ekspertów. W każdym mieście, także w Szczecinie, przeprowadzaliśmy coś, co nazywamy budowaniem mapy potrzeb mieszkańców.

Jesienna kampania będzie bardzo ważna, ponieważ, zdaniem Lubnauer, z powodu prób osłabiania samorządu przez Prawo i Sprawiedliwość, będzie to plebiscyt na temat, jaki samorząd ma być.

- Nasz program składa się z czterech obszarów - mówił Misiło. - Kapitał społeczny - Szczecin miastem kultury, szans i perspektyw rozwoju. Szczecin miastem zrównoważonego rozwoju. Zdrowy Szczecin - opieka zdrowotna oraz polityka senioralna. Rozwój gospodarczy, czyli Szczecin miastem metropolitalnym.

Nowoczesna chciałaby m.in. zintegrowania działań przez spółki komunalne, wspólnej platformy usług miejskich, wprowadzenia "karty różnorodności" mającej chronić także przed mobbingiem, programu leczenia niepłodności oraz programu edukacji seksualnej, zdecydowanej walki ze smogiem, postawienia nowych parkingowców w "miejscach dobrze przemyślanych".

- Położymy nacisk na rozwój edukacji i szkolnictwa wyższego między innymi poprzez stworzenie programu stypendialnego dla studentów i lokalnych pracodawców - powiedziała Jolanta Tyszkiewicz, rzecznik Nowoczesnej w Szczecinie. - Wzmocnimy zarządzanie obywatelskie. Potrzebne są zmiany w atmosferze i kulturze organizacyjnej jednostek miejskich, parytety na stanowiskach zarządczych, zrównanie płac kobiet i mężczyzn, szacunek dla równości płci. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Katarzyna Lubnauer (w środku), Piotr Misiło (stoi po lewej) opowiadali o priorytetach rozwoju Szczecina.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

0konkretów
podatniku czy chcesz by miejskie pieniądze szły na in vitro.Nowoczesna to paloikoty i taki sam będzie ich koniec.A misiło to tKI lokalny klaun
2018-06-13 18:43:41
#@€
W końcu nowoczesne spojrzenie na Szczecin, a nie ciagle te prymitywne pojękiwania pisowcow i ich wyznawców rodem z kruchty.
2018-04-11 22:43:20
Nowoczesnie za-KOD-owani
Przeciez to sa juz: Nie nowoczesne Lewackie PO-mysly ? A wogole, to ta Pani Lub na uer jakie ma "tak korzenie jak i po-cho-dze-nie"... gdzy zawsze najlepiej jest - od zrodla zaczac...!!
2018-04-11 11:48:08
kris
.N nawet do kabaretu sie nie nadaje
2018-04-11 11:32:56
Kretyni
Nowoczesna musi się skupić na zakończeniu tego cyrku zwanego ich przygodą z polityką. Kto na nich, do cholery, głosuje?! Niekompetentni oszuści i jawni makiaweliści od samego początku istnienia partii...
2018-04-11 10:06:56
Nazwa
Misiło zatroskany o losy miasta...
2018-04-11 09:40:06
Prawy
Absolutnie, nie głosujcie na lewactwo.
2018-04-11 09:37:59
anka
Szkoda,że o tej konferencji nie wiedziałam. Za mało nagłośnione to było. Następnym razem proszę o więcej informacji na temat takich wydarzeń. To prośba do mediów i osób odpowiedzialnych za organizację. Chętnie przyszłabym posłuchać. :) Pozdrawiam
2018-04-11 09:27:45
Dante
Jak patrzę na Misilo i Lublanek to płakać mi się chce oni tylko pchają się po władze i by okradać Polaków. Nowoczesna nie czyta tych komentarzy ,bo nie przeczytałem żadnego pozytywnego.
2018-04-11 09:10:53
do @ Jaruna
"Wyobraźcie sobie pulchną Kaśkę jak z odsłonięta piersią prowadzi lud na barykady. To nawiązanie do obrazu Eugene'a Delacroix (delakrwa):".... Masz dzisiaj dobry humor - łaskawy, ma szczęście (nebotyczne) "pulchna". Mogłeś ją wyzwać; wałkoń, pindzia, bladź z "żopu".... Łaskawca z okazji "wniebowstąpienia 96-ciu" czy zostanie tak na dłużej.... P.S. - "ciemny lud" składa pokorne dzięki za (delakrwa), nie wiedzeliśmy z czym to się je.
2018-04-10 23:24:53
Z Foto wziete...
Czyli nastepni... ktorym Pracowac sie Nie chce !!
2018-04-10 22:30:55
Lub na... uer ?
Czyli Nowoczesnie juz mieszaja... az PO-mieszaja ?? A Place to powinny byc ustalane wg. wykonywanej Jakosci i Wydajnosci... a Nie dla wszystkich tj. Kobiet i Mezczyzn "PO rowno" bo to wyjdzie jak za Komuny - jedno "Wielkie G...O" !!
2018-04-10 22:03:23
....
@k-skrajnego prawactwa edukacja nie dotyczy bo oni oficjalnie nie uzywaja srodkow antykoncepcyjnych i nie bywaja u prywatnych lekarzy buhahha co za zaklamanie i hipokryzja ale to nic nowego
2018-04-10 21:23:12
k
Jaki pomysl na Szczecin - ta kupa ogólników ? A ,.. jeden konkret mamy prezydenta N.S. , który będzie odświeżał i edukował seksualnie .
2018-04-10 20:59:00
blablalb
@Jarun Władimir pozdrawia najwierniejszego towarzysza, przelew w szelkach od Szorosa w drodze ,w Moskwie szampany na wykonczeniu ,na wegrzech wygral najwieszy sojusznik moskwy a nasz "najwiekszy przyjaciel: a antonii jechal do smolenska pociagiem i wszystko wiedzial, a jaroslaw w wywiadach 15 lat temu dla gazety poolskiej uwazal ich za pro rosyjskie, przypadek? nie sadze ,ogarnij sie a potem idz sie wyspowiadaj i oddaj datek dla PANSTWA WATYKAN.
2018-04-10 20:58:45
;-)
@mariusz Obejrzyj pierwszy sezon serialu True Detective to moze zrozumiesz o co w tym biznesie bajkowym chodzi
2018-04-10 20:55:45
.....
@Andrzej -Władimir dziekuje i pozdrawia wiernego towarzysza, niektorym nawet nie musi płacic , masz abonament w russia today?
2018-04-10 20:53:42
Jazon
Noawoczesna czyli ogólnopolski klub kretyna.
2018-04-10 20:06:02
Jarun nie śmiejta się
- to wy tow. Jarun chcecie odsunąć "kaczystów" od władzy...Jak nie "pulchna" to kto?
2018-04-10 19:34:17
Eugeniusz
Zdecydowana walka ze smogiem powinna być priorytetem w programie wyborczym.
2018-04-10 19:20:38
Jarun
Wyobraźcie sobie pulchną Kaśkę jak z odsłonięta piersią prowadzi lud na barykady. To nawiązanie do obrazu Eugene'a Delacroix (delakrwa): Wolność wiodąca lud na barykady. Żarty na bok. To Lubnauer chciała przekopać tunel ze Świnoujścia do Szczecina. Ot i cała Nowośmieszna.
2018-04-10 18:24:37
Ryk wyjących
świń odciągniętych od koryta !!!
2018-04-10 18:07:07
obywatel
Odważnie odsłaniać karty na tyle miesiecy przed wyborami. W końcu propozycje a nie tylko negacja. Wierzę w swieżość nowoczesnych.
2018-04-10 16:57:35
mis
A kto ich tutaj zaprasza paszli
2018-04-10 16:21:35
Przypominam
Co z tunelem Szczecin - Świnoujście?
2018-04-10 16:14:49
@zoomi
I gwarancją tegoż rozwoju ma być Nitras? Wobec tego, gratuluję dobrego samopoczucia.
2018-04-10 15:53:39
Towarzysz
Komuna wstaje z kolan.
2018-04-10 15:33:14
zoomi
w końcu ktoś proponuje rozwój dla Szczecina, a nie zwijanie się do poziomu wsi z tramwajami
2018-04-10 15:08:17
mariusz
najgorsze w tym wszystkim jest to ze takie brednie i wyjazdy sponsorwane sa z naszych podatkow, zamiast te pieniadze przezanczyc na seniorow, drogi, czyste miasto!
2018-04-10 14:47:43
ciekaff
Parytety,zrównanie płac...czysty Socjalizm !! Kobiety zapewne będą szczęśliwe targając pralkę na 3 pietro, budujac fizycznie statki itp. PO już raz wydymała PSL ( to jest dopiero "przystawka"), ale skoro tak wiezycie w milość koalicyjną...trudno.
2018-04-10 14:34:52
hah
Tylko pomysłu na swojego kandydata na prezydenta Szczecina jakoś nie mieli ;)
2018-04-10 14:16:53
A poszczuć ich naszym Gryfem !
.
2018-04-10 14:14:28
A paszli wy won !!!
.
2018-04-10 14:12:31
Andrzej
+N to wyjatkowa zbieranina matolow i baranow spod ciemnej gwiazdy. Powinni zniknac z polskiej przestrzeni publicznej na zawsze! Nikt oprocz naszych sasaidow ze wszchodu i zachodu ich w Polsce nie potrzebuje!
2018-04-10 13:58:37
nitras
na prezydenta? kobicie sie w mozgu poprzestawialo gadka o niczym oczywiscie blabla musimy to i musimy tamto