Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Nowi najemcy z kluczami nad Płonią

Data publikacji: 15 listopada 2018 r. 16:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:25
Nowi najemcy z kluczami nad Płonią
Osiedle nad Płonią w Dąbiu. Oddanie do użytku nowych mieszkań o czynszu komunalnym w budynkach przy ul. Koszarowej w Szczecinie. Jednymi z pierwszych, którzy odebrali w czwartek klucze do nowego lokum byli Małgorzata i Marcin Kwiatkowscy z dziećmi. Fot. UM Szczecin  

Przybywa lokatorów mieszkań gminnych w budynkach nowego osiedla nad Płonią. Szansę na przeprowadzkę do takich lokali, których budowa przy ul. Koszarowej w Dąbiu współfinansowana jest z rządowego funduszu dopłat, mają ci najemcy komunalni ze Szczecina, którzy płacą w terminie czynsz, dbają o zajmowane dotąd lokale i cieszą się dobrą opinią sąsiadów. W trybie zamian mogą przenieść się do mieszkań o podwyższonym standardzie. Kolejni z nich w czwartek odebrali do nich klucze podczas oficjalnego oddania do użytku dwóch dwupiętrowych domów, będących finałem czwartego już etapu inwestycji, jaką realizuje tam od czterech lat TBS Prawobrzeże.

W dwóch trzykondygnacyjnych budynkach powstały w sumie 24 mieszkania. Teren wokół nich został zagospodarowany, są nowe chodniki i zieleń, ławeczki i miejsca parkingowe. W ich sąsiedztwie na zaniedbanym wcześniej pasie ziemi na skraju parku i w niewielkiej odległości od rzeki wzniesionych i zasiedlonych zostało dotąd 5 niemal identycznych dwupiętrowych budynków w oparciu o projekt kompleksu zabudowy opracowany przez konsorcjum firm Biuro Projektowe„Arch” Pracownia Projektowa Archidea, Bernadeta Jastrzębska Arch+ Projektowanie, Nadzory Konsulting. Wykonawcą robót było szczecińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Ciroko. Koszt budowy wyniósł ponad 5,6 mln zł.

Inwestycję na rzecz miasta w systemie wsparcia z rządowego funduszu dopłat do tego typu przedsięwzięć, którego środkami dysponuje Bank Gospodarstwa Krajowego, realizuje miejska spółka TBS Prawobrzeże. Jak informuje Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa, tak jak w dotychczas zasiedlonych budynkach osiedla „Nad Płonią” także w obu kolejnych, które właśnie zostały oddane do użytku, wszystkie lokale o czynszu komunalnym przeznaczone są dla najemców z zasobów, którymi zarządzają ZBiLK, TBSP i STBS. Zainteresowani przeprowadzką mogą jeszcze składać wnioski o zamianę do ZBiLK.

Mieszkania wykończone są  „pod klucz”. Znajdują się w nich m. in.: kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armatura sanitarna, w pokojach – wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach – terakota oraz płytki ceramiczne, stolarka okienna i drzwiowa. Do niektórych z mieszkań w parterze przynależą ogródki przydomowowe, a wszystkie mieszkania położone na piętrach są z balkonami. Łączna powierzchnia użytkowa lokali mieszkalnych przeznaczonych na wynajem to ok 1300 mkw., w tym: mieszkania 2-pokojowe w liczbie 18 szt. o powierzchni od 46,30 do 55,79 mkw. oraz sześć mieszkań 3-pokojowych o powierzchni od 64,79 do 65,48 mkw.

W planach są jeszcze dwa etapy rozbudowy osiedla nad Płonią. W sumie przy ul. Koszarowej ma powstać 10 budynków wielorodzinnych ze 120 mieszkaniami. Latem tego roku TBSP rozpisał przetarg na wykonawcę piątego etapu. W październiku br. został on rozstrzygnięty. Na wykonawcę robót wybrana została inna spółka ze Szczecina  - tym razem HD Construction z wynagrodzeniem skalkulowanym na 6 mln 550 tys. zł. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: Osiedle nad Płonią w Dąbiu. Oddanie do użytku nowych mieszkań o czynszu komunalnym w budynkach przy ul. Koszarowej w Szczecinie. Jednymi z pierwszych, którzy odebrali w czwartek klucze do nowego lokum byli Małgorzata i Marcin Kwiatkowscy z dziećmi.

Fot. UM Szczecin

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Chołota
2018-11-23 21:19:13
Czapa zapewne jesteś jednym z tych nędzników który dostał mieszkanie za nic...Przyszło to to nie wiadomo skąd i się rządzi.WON z naszego osiedla!! Przez takich jak ty nasz piekny park przeobraził się w szereg bloków z nędznikami!!!BRUDASY!
czapka
2018-11-16 09:30:39
japa koniu
Chołota
2018-11-15 19:40:25
Chołociarze...następni nędznicy...zagracają tylko nasze osiedle...Po cholerę tyle budynków?Parkować już nie ma gdzie bo chołota zajmuje miejsca😡

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA