Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Budują komunalne

Data publikacji: 2018-10-28 07:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:23
Budują komunalne
 

- Rozpoczyna się budowa kolejnych 24 mieszkań na osiedlu Nad Płonią w Dąbiu - poinformował Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. We wszystkich ma obowiązywać czynsz komunalny i są "przeznaczone dla rzetelnych najemców", którzy chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe. Obecnie trwa nabór wniosków dla osób zainteresowanych zamianą mieszkania.

TBS Prawobrzeże, który realizuje inwestycję właśnie zakończył czwarty etap i już rozpoczyna kolejny.

- Tym razem kolejne dwa budynki na osiedlu Nad Płonią (V etap) wybuduje spółka HD Construction - informuje T. Klek.

W budynkach znajdą się 24 mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe od 32 m kw do 65 m kw.

- Wszystkie mieszkania będą wykończone pod klucz tzn., że najemca nie będzie musiał wykonywać żadnych prac remontowych, pozostanie tylko umeblowanie lokalu - mówi rzecznik.

Mieszkania posiadać będą m. in.: kuchenki elektryczne, zlewozmywaki, wanny, umywalki, armaturę sanitarną, a w pokojach - wykładziny we współczesnym standardzie, w łazienkach - terakotę oraz płytki ceramiczne, stolarkę okienną i drzwiową. Do niektórych lokali położonych w parterze będą przynależeć ogródki przydomowe, zaś wszystkie mieszkania położone na piętrach będą miały balkony.

Teren wokół ma zostać zagospodarowany - powstanie na nim zieleń, parkingi, ławeczki itp.

- Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2019 roku. Koszt tego etapu to ok. 7 mln zł. W sumie po jego zakończeniu w osiedlu Na Płonią będzie 108 mieszkań o czynszu komunalnym. Trwa nabór wniosków.

- Lokatorzy mieszkań komunalnych (z zasobu ZBiLK-u i TBS-ów), którzy płacą czynsz w terminie, dbają o swoje mieszkanie i cieszą się dobrą opinią sąsiadów, mogą zamienić się na nowy lokal o podwyższonym standardzie - wyjaśnia Tomasz Klek. - Najemcy zainteresowani zamianą mogą składać wnioski na mieszkania, które powstały w IV etapie. Na chętnych czekają 24 lokale.

Zasiedlanie prowadzi Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych (nabór i weryfikacja wniosków oraz wydawanie skierowań do zawarcia umowy najmu). Więcej szczegółów, wnioski do pobrania, zasady na stronie http://zbilk.szczecin.pl/?type=article&action=view&id=1319 oraz osobiście w siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25.

Osiedle nad Płonią realizowane jest przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże" we współpracy z Gminą Miasto Szczecin od 2014 roku. Zabudowa powstaje przy ul. Koszarowej w Dąbiu.

- Wszystkie mieszkania w ramach tej inwestycji są do dyspozycji gminy i mają czynsz komunalny. Osiedle zaplanowano do realizacji w sześciu etapach. W sumie powstanie 120 mieszkań w 10 budynkach wielorodzinnych. Inwestycja jest dofinansowana z Banku Gospodarstwa Krajowego - podsumowuje rzecznik.

(isz)

Fot. TBS Prawobrzeże

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

bobo
2018-10-28 12:23:06
ścieżka to "dieło " marszałka w szortach!
partactwo
2018-10-28 08:11:12
A niedokończona ścieżka rowerowa Dąbie - Lubczyna rozsypuje się. Władze zorganizowały kolejowy wyjazd na otwarcie pięknego szlaku rowerowego Trzcińsko Zdrój - Siekierki a pod nosem tolerują zarośniętą, niszczejącą ścieżkę której budowę przerwano kilka miesięcy temu. Taka typowa szczecińska inwestycja.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ