Poniedziałek 25 października 2021r. 
REKLAMA

Specagencja mieszkaniowa

Data publikacji: 2018-11-14 14:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Specagencja mieszkaniowa
 

Kto i kiedy może się starać o mieszkanie komunalne, socjalne, do remontu, a które z lokali gmina wystawia na sprzedaż - na te i wiele innych pytań nie tylko dotyczących samych lokali na wynajem bądź przeznaczonych do prywatyzacji, ale także związanych z programami oferowanymi przez miasto, czy obniżkami czynszu i dodatkami mieszkaniowymi, szczecinianie znaleźć powinni w specjalnie powołanej Agencji Mieszkaniowej Miasta. Jej biuro urządzone zostało w parterze kamienicy przy al. Wojska Polskiego 55.

- Od pewnego już czasu budujemy szereg programów i projektów mieszkaniowych dla naszych mieszkańców. To już nie są tylko mieszkania do remontu, lokale socjalne, mieszkania towarzystw budownictwa społecznego, ale mamy też liczne programy adresowane do konkretnych grup obywateli, w tym Dom dla dziecka, Dom na start, Dom dla studenta, Dom dla absolwenta, Program Dom Dużej Rodziny, Dom dla seniora, Nowy dom. Chcemy pełną wiedzę o nich upowszechnić, by była ona dostępna dla wszystkich i by każdy w takim jednym miejscu mógł uzyskać informacje, które go interesują - zaznaczył Piotr Krzystek, prezydent Szczecina, podczas briefingu prasowego zorganizowanego we wtorek w siedzibie punktu informacyjno-konsultacyjnego.- Tu będzie można opowiedzieć o swojej sytuacji finansowej i mieszkaniowej, by móc skorzystać z różnych wariantów oferowanej pomocy.

Jak stwierdził prezydent Krzystek, wybór lokum dla AMM nie był przypadkowy. Punkt usytuowany został w parterze jednej z przedwojennych frontowych kamienic, które w tym rejonie al. Wojska Polskiego czekają wciąż na renowację, podobnie jak sama aleja, do której przebudowy przymierza się od lat szczeciński magistrat. To ostatnie zamierzenie jest na etapie przygotowywania projektu według zwycięskiej koncepcji, wyłonionej prawie dokładnie rok temu w konkursie urbanistyczno-architektonicznym. Biuro czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

- Tutaj, w kameralnych warunkach z osobami kompetentnymi, pracownicami ZBiLK, TBS Prawobrzeże i Szczecińskiego TBS, będzie można się spotkać i porozmawiać, a jeśli będzie taka potrzeba, to pomogą one również wypełnić odpowiednie druki, formularze wniosków, ewentualnie skierują do odpowiednich instytucji w konkretnej sprawie - mówił P. Krzystek. - Mam nadzieję, że pozwoli nam to lepiej, racjonalniej zagospodarować zasób mieszkaniowy gminy, istotnie zmniejszyć liczbę pustostanów. Chodzi o pełną ofertę miasta w jednym miejscu, kompleksową, aby było wygodniej. To zarazem krok do usprawnienia i skrócenia całej procedury od wniosku do przekazania i zasiedlenia lokalu.

- Będzie tu dostęp, podobnie zresztą jak i na stronie internetowej amm.szczecin.eu, do szerokiej i kompletnej, aktualizowanej na bieżąco oferty mieszkaniowej miasta. Każdy w tym pakiecie powinien zaleźć coś dla siebie. Od usamodzielniających się wychowanków domów dziecka, przez studentów, absolwentów uczelni, po rodziny duże czy też osoby, które chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe poprzez zamianę na lokal większy bądź mniejszy, po seniorów czy najem lokali chronionych i wspomaganych - dodała Anna Szotkowska, dyrektorka Wydziału Mieszkalnictwa i Regulacji Stanów Prawnych Nieruchomości Urzędu Miasta.

Aktualnie wśród propozycji miasta są m.in. lokale do wynajmu w zamian za remont (nabór wniosków od chętnych od 13 do 23 listopada br.), 12 nowych mieszkań o czynszu komunalnych w nowych budynkach osiedla TBSP nad Płonią przy ul. Koszarowej w Dąbiu, 15 nowych mieszkań dla osób starszych w nowym budynku STBS przy ul. Królowej Jadwigi 45 (nabór wniosków planowany jest w styczniu 2019 r.), dwa lokale dla dużych rodzin przy ul. Łuczniczej i przy ul. Ściegiennego, czy oferta non stop, tj. wynajem mieszkań w tbs-ach, stała i na bieżąco aktualizowana, a wprowadzona od 25 maja br., z której jak do tej pory zasiedlonych zostało ponad sto takich z proponowanych lokali. Do tego są wykazy mieszkań z przeznaczeniem na zamiany oraz mieszkań wystawianych na sprzedaż zarówno przez urząd miasta, jak i przez obie spółki komunalne TBSP i STBS. Nie licząc tych budowanych z wkładem własnym (partycypacją w wysokości 30 proc. kosztów budowy) przyszłych najemców. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Szczecin
2018-11-15 10:57:18
A co te Panie będą tam robiły? Dadzą druczek do wypisania i odeślą do ZBiLK. Obejrzeć lokal- ZBiLK, zapoznać się z zakresem remontu- ZBiLK, wysokość czynszu - ZBiLK, sprawy techniczne - ZBiLK, wszelkie programy pomocowe - ZBiLK. Takich informacji udziela się w biurze obsługi ZBiLk, wię po co tworzyć jakiś twór do którego i tak nikt nie pójdzie bo każdy woli dostać informację u źródła, czyli w ZBiLK.
-
2018-11-15 07:01:50
I powstało nowe miejsce pracy.
Obiecanki ladne...
2018-11-14 22:44:43
A ciekawe jak bedzie wygladala "rzeczywistosc"... ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ