Poniedziałek 06 lutego 2023r. 
REKLAMA

Nowe miejsca dla ciężko chorych w szpitalu w Zdunowie

Data publikacji: 2019-11-26 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-27 14:07
Nowe miejsca dla ciężko chorych w szpitalu w Zdunowie
 

Trzynaście nowych miejsc intensywnego nadzoru kardiologicznego powstało na oddziale Chorób Wewnętrznych w części szpitala wojewódzkiego przy ul. Alfreda Sokołowskiego w szczecińskim Zdunowie. Są przeznaczone dla pacjentów, którzy wymagają wzmożonej obserwacji i intensywnego leczenia kardiologiczno-internistycznego.

Łóżka intensywnego nadzoru znajdują się w miejscu, gdzie do niedawna funkcjonowała pracownia tomografu komputerowego. Pomieszczenia zostały gruntownie wyremontowane - wymieniono wszystkie instalacje, stolarkę okienną, zamontowano klimatyzację itp. Przypomnijmy, że wcześniej oddział posiadał tylko jedną salę wzmożonego nadzoru; z czterema łóżkami.

Nowe sale intensywnego nadzoru kardiologicznego powstały z myślą o pacjentach, którzy wymagają stałej kontroli i monitorowania parametrów życiowych, ale niekwalifikujących się jednak do leczenia w oddziale intensywnej opieki medycznej (OIOM). Przyjmowani tu są pacjenci ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SOR w trybie dyżurowym lub leczeni wcześniej na innych szpitalnych oddziałach, a u których doszło do destabilizacji stanu klinicznego i wymagają przeniesienia na salę intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Są to najtrudniejsi pacjenci w stanach zagrożenia życia z kardiologicznymi i internistycznymi chorobami: ciężka niewydolność serca, ostre zespoły wieńcowe leczone zachowawczo, zatorowość płucna, pacjenci ze wstrząsem o różnej etiologii (pacjenci z ostrym krwawieniem z przewodu pokarmowego, ostrym zapaleniem trzustki, posocznicą), czy pacjenci wymagający pilnych interwencji kardiologicznych – np. nakłucia osierdzia.

Koszt remontu i wyposażenia pomieszczeń wyniósł 804 tys. zł.

Leszek Wójcik

Na zdjęciu: Łóżka intensywnego nadzoru znajdują się w miejscu, gdzie do niedawna funkcjonowała pracownia tomografu komputerowego.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ł+)
2019-11-27 14:02:13
Zamykają ginekologie w Zdrojach. Brawo
niestety
2019-11-27 12:46:54
Europa jest tylko na tych oddziałach które wspomaga Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wojtek
2019-11-26 23:06:22
Czy to jest OIOM z XIX wieku?:)))

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA