Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Wyciągnąć szpital z kłopotów. Nowa prezes, nowe plany

Data publikacji: 2019-10-21 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-21 22:52
Wyciągnąć szpital z kłopotów. Nowa prezes, nowe plany
 

Szereg działań, które mają poprawić sytuację finansową szpitala powiatowego w Goleniowie, zamierza podjąć nowa prezes zarządzającej nim spółki Szpitalne Centrum Medyczne – Katarzyna Kęcka.

Stargardzianka, która pod koniec września wygrała konkurs na to stanowisko, kieruje szpitalem od niespełna trzech tygodni, pomysłów na zwiększenie dochodów placówki jej jednak nie brakuje. Już teraz, jak twierdzi, część z nich jest wdrażanych.

– Przede wszystkim już poszerzyliśmy pakiet usług o medycynę pracy, pozyskując do współpracy specjalistów z zakresu okulistyki, laryngologii, neurologii oraz lekarza orzecznika i będziemy podejmować współpracę z okolicznymi firmami, także działającymi w Goleniowskim Parku Przemysłowym. Otworzyliśmy również szkołę rodzenia, do której docelowo przeniesiona zostanie poradnia ginekologiczna, a wiadomo, że zdrowa kobieta to zdrowa rodzina. W dalszej perspektywie myślimy o poradniach kardiologicznej i urologicznej, a także remoncie i wykorzystaniu nieczynnego obecnie budynku po dawnym oddziale wewnętrznym – mówi Katarzyna Kęcka.

K. Kęcka posiada wykształcenie medyczne, w roku 2018 obroniła pracę doktorską na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Od roku 2006 jest wykładowcą na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, w międzyczasie wykładała również w Ośrodku Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie oraz w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku. Od lutego 2019 roku pracuje w goleniowskim szpitalu, gdzie do tej pory pełniła funkcję kierownika do spraw pielęgniarstwa i organizacji opieki oraz podstawowej opieki zdrowotnej.

Pracy będzie miała sporo, bo działalność spółki SCM przynosi obecnie straty rzędu 300 tys. złotych miesięcznie. ©℗

Tekst i fot. (lbp)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

J-24
2019-10-21 22:44:02
Ale ładna. To tyle.
Robert
2019-10-21 16:31:47
A po co szpital w Goleniowie, skoro każdy rozsądny mieszkaniec miasteczka z obawy o własne życie leczy się i tak w stolicy regionu. Pierwszą pomoc dla wsi poza goleniowem jest w stanie zapewnić szpital w Nowogardzie. Pora skończyć z reanimowanymi trupami pseudo ośrodków medycznych w małych miasteczkach.
uratować szpital może tylko senator Grodzki - ministar "cienias"
2019-10-21 12:24:55
„W mojej ocenie zakaz prywatyzacji szpitali i uniemożliwienie ich komercjalizacji poprzez przekształcenie w spółkę, nie są właściwe. Kiedy Platforma Obywatelska odzyska władzę, zrobimy wszystko, aby wspomniane zakazy przestały obowiązywać” – zadeklarował Grodzki w listopadzie 2017 r. w rozmowie z „Menedżerem Zdrowia”.
Lepiej niech Marszalek
2019-10-21 11:29:42
Nie buduje Sobie i PO-ddanym Luksusowego Palacu w Szczecinie, tylko Wiekszosc z tych zarezerwowanych 200 000 000 zlotych przeznaczy na Pomoc dla Przychodni i Szpitali... rowniez i w Swoim Goleniowie - skoro i tam tak kiepsko gos-PO-darzyli !!!
Miko
2019-10-21 11:29:18
Informacja jest niepełna. Wiemy, kto będzie wyciągał szpital z kłopotów i to jest OK.,ale pozostaje pytanie, co z tą (tymi) osobą (osobami), które doprowadziły szpital do takiej sytuacji. Warto i o nich coś napisać. jakiej wysokości odprawy otrzymały, jak wysoko awansowały? itp.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ