poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe krokusowe pola

Nowe krokusowe pola

Nowe krokusowe pola
Data publikacji: 2015-10-14 18:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1914 28454

Dwie grupy, ledwie trzydziestka ludzi, a jednak to dzięki nim na mapie Szczecina w środę pojawiły się nowe krokusowe pola. Zatem kolejne 5 tysięcy kwiatów będzie nas-szczecinian budziło kolorami na wiosnę. Moc pozytywnej energii za sprawą wielkiej społecznej akcji: „krokusowej rewolucji", której nurt prowadzi nasz „Kurier".

Na dobry początek był trawnik przy ul. Malczewskiego (17-18). Tu oraz na zieleńce przy Końskim Kieracie, Grodzkiej i Grudziądzkiej - czyli od Śródmieścia-Północ, przez Stare Miasto, po Pomorzany - trafiło w sumie 2,5 tys. kwiatowych cebul. Wszystko to za sprawą Spółdzielni Mieszkaniowej „Śródmieście", a konkretnie społeczników i pracowników administracji nr 1 (kier. Robert Klecha).
Następnie sztandar „krokusowej rewolucji" dotarł w rejon ul. Ofiar Oświęcimia. Nie po raz pierwszy.

- To nasz trzeci raz - przypomina Stanisława Olejarz, kierująca administracją nr 2 SM Śródmieście. - Z satysfakcją, bo krokusy cieszą oczy szczecinian i turystów co wiosnę. Co mieszkańcy naszego osiedla doceniają, chwalą i podziwiają. Co ważne, nie tylko na Jasnych Błoniach, ale także przy swych blokach. Stale słyszymy, że w kolejnym etapie tej fantastycznej akcji krokusy powinny się pojawić przed ich oknami. Staramy się, bo kwiaty przez nas sadzone są właśnie dla nich i dla pięknego Szczecina. Zaczynaliśmy tysiącem krokusów. Tej jesieni mamy ich 5 tysięcy. Dziś posadziliśmy tylko część. Następna partia trafi w rejon ul. Wiosny Ludów i Herbowej jeszcze w tym tygodniu.

O ile w środę krokusy sadzili raczej seniorzy, o tyle w czwartek możemy się spodziewać istnej młodej fali - czyli uczniów Gimnazjum nr 34 (ul. Wojciechowskiego). Tym razem w dawnej alei kwiatowej tysiącem żółtych krokusów od DOM-BESTu będą się starali ożywić tę monochromatyczną opustoszałą przestrzeń. Śladem naszego „Kuriera", gdy  dwa lata temu wraz z Czytelnikami i przyjaciółmi redakcji posadziliśmy kobierzec 4 tysięcy kwiatów.

- To wspaniała młodzież, która w naszej społecznej akcji zyskała status „krokusowego pogotowia". Bo pomaga sadzić kwiatowe kobierce na rzecz firm czy instytucji, które sponsorują krokusowe pola dla publicznych przestrzeni naszego miasta - dodaje Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, której autorskim pomysłem jest owo przenoszenie kwiatowych kobierców z Jasnych Błoni w różne inne punkty miasta.

- Podczas akcji sadzenia krokusów mile widziani są wszelcy wolontariusze, czyli nie tylko grupy zorganizowane. Zapraszamy do udziału w naszej szczecińskiej „krokusowej rewolucji" - zachęca Sylwiusz Mołodecki, jej koordynator.

* * *

W każdym momencie można się włączyć w nurt tej fantastycznej - prowadzonej przez naz „Kurier" - akcji. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). ©℗

Arleta NALEWAJKO

Nowe krokusowe pola Nowe krokusowe pola Nowe krokusowe pola Nowe krokusowe pola Nowe krokusowe pola

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie