Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Moc pozytywnej energii

Data publikacji: 2015-10-12 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-12 13:36
Moc pozytywnej energii
 

Rozkręcamy „krokusową rewolucję" w Szczecinie. W sobotę nad Jez. Słonecznym posadziliśmy 20 tysięcy kwiatowych cebul wraz z Czytelnikami i Radą Osiedla Gumieńce. Teraz czas na nowe wyzwania i kolejne rejony miasta. Już we wtorek wraz ze społecznikami ruszamy na Niebuszewo-Bolinko oraz do Śródmieścia.
Zaczniemy już o godz. 9 na rondzie Sybiraków - 1 tysiącem krokusów wraz z firmą Perfekt, zarządzającą nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi. Godzinę później rozpocznie się akcja tworzenia kwiatowych dywanów w rejonie ul. Ofiar Oświęcimia. Tym razem za sprawą Spółdzielni Mieszkaniowej Śródmieście i jej Adm. Osiedla nr 2. Pomoc wolontariuszy mile widziana, bowiem do posadzenia będzie aż 5 tysięcy kwiatów.
* * *
Jesienią sadzimy kwiatowe cebule, zmieniając nasze miasto na lepsze w wielkiej społecznej akcji - „krokusowej rewolucji". Gdy tych kwiatów dywany rozkwitają, budząc Szczecin na wiosnę, organizujemy fotograficzny konkurs dla zatrzymania w kadrze kolorów i obrazów tych wyjątkowych miejskich ogrodów. My, czyli redakcja „Kuriera" wraz z Marią Myśliwiec, przewodniczącą Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn oraz Sylwiuszem Mołodeckim z „Zielonych Ogrodów" - pomysłodawcami przenoszenia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni w sąsiedztwo naszych domów, miejsc pracy i szkół, na skwery, place, podwórka, na pasy przyulicznej zieleni.
Wspólnie sadzimy krokusy, wspólnie też oceniamy prace nadesłane na wiosenny konkurs fotograficzny. Zwykle przyznając miejsca na podium. Jednak tej wiosny jury zdecydowało nie różnicować laureatów i przyznało trzy równorzędne nagrody główne. Zwycięzcy właśnie odbierają tytułowe „Krokusy za krokusy". Jak Artur Karpiński - 500 sztuk - podczas Słonecznego etapu naszej wielkiej „krokusowej rewolucji".
* * *
W każdym momencie można się włączyć w nurt tej fantastycznej - prowadzonej przez „Kurier" - akcji. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). ©℗
Arleta NALEWAJKO
Fot. Adrian BEDNARSKI
Artur Karpiński (po lewej) - laureat konkursu fotograficznego ph. „Krokusy za krokusy” odbiera jedną z trzech równorzędnych nagród głównych: paczkę z 500 krokusami, ufundowaną przez Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów" oraz Hurtownię Ogrodniczą „Bagras".

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA