czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością

Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością

Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością
Data publikacji: 2015-10-13 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-14 11:08
Wywietleń: 2469 28168

Zmieniamy miasto na lepsze - przekonują uczestnicy „krokusowej rewolucji": jednej z najbardziej pozytywnych, a przy tym społecznych akcji na rzecz zielonego Szczecina. Jej sztandar właśnie przenosimy na kolejne zieleńce, sadząc kwiaty, które - niczym te z Jasnych Błoni - fantastycznymi kolorami będą nas budziły na wiosnę.

We wtorek „krokusowa rewolucja" zawładnęła rondem Sybiraków. To za sprawą pracownic firmy Perfekt, na co dzień zarządzających nieruchomościami i wspólnotami mieszkaniowymi. W niespełna godzinę dzielne kobiety, przy wsparciu Sylwiusza Mołodeckiego z „Zielonych Ogrodów", posadziły tysiąc krokusów. Z przyjemnością - jak deklarowały, a też z myślą o okolicznych mieszkańcach: czyli dla ich przyjemności, a dla własnej satysfakcji.

- Nie po raz pierwszy, tylko już trzeci sadzimy krokusy na tym rondzie. Dobijając do 3 tysiąca kwiatów, jakie dosłownie wyszły spod naszej ręki. Na wiosnę będzie na co popatrzeć! - mówiły Małgorzata Jakian i Aleksandra Olbracht.

- My już to wiemy, a radzimy się przekonać innym. Ludzie: ruszajcie na Szczecin sadzić krokusy. Bo warto! - dodawały Małgorzata Kaźmierska i Renata Kryczka. - To ogromna satysfakcja widzieć, jak z roku na rok rośnie kwiatowy dywan. Ten, co własnymi rękoma się sadziło. Ludzie z okien patrzą na te kolory wiosną. Od razu robi się wokół jakoś przyjemniej i piękniej.

Rondo Sybiraków ma szansę zyskać mniej formalną, zwyczajową nazwę: krokusowego. O czym wiosną nikogo pewnie nie trzeba będzie przekonywać.
Kwiatowe kobierce będą budziły Szczecin mocą pozytywnej energii także przy Pleciudze. Kolejnymi tysiącami kwiatów. Przy pierwszym uderzeniu „krokusowej rewolucji" w jesiennym sadzeniu kwiatowych cebul uczestniczyli teatromani, całymi rodzinami, wraz z aktorami. Tym razem w wir naszej pozytywnej akcji dla pięknego Szczecina dał się wkręcić także Marek Kolbowicz - niegdysiejszy olimpijski mistrz, a obecnie szczeciński radny.

- Mało równie pozytywnych inicjatyw. Tym bardziej typowo szczecińskich, zmieniających nasze miasto na lepsze. A ta przenosi kwiaty z naszych pięknych Jasnych Błoni w różne inne punkty miasta: na zieleńce, do parków. Z przyjemnością, społecznie - komentował p. Marek. - Dlatego chętnie dałem się wkręcić. Nie liczyłem, ile kwiatów posadziłem, ale liczę na wspaniały efekt wiosną!

Szczecin krokusami słynie. Widok rozkwitającego miasta ne tylko przyciąga uwagę turystów, ale też czyni go lepszym miejscem do życia. Co ważne, mamy w tym my - „Kurier" oraz uczestnicy „krokusowej rewolucji" - swój udział. W środę będzie można się do nas przyłączyć w Śródmieściu (ul. Ofiar Oświęcimia - od g. 10) oraz na Starym Mieście (od g. 9). Gdzie posadzimy kwiatowe cebule wraz ze SM "Śródmieście" - administracjami nr 1 i 2.

* * *
* * *

W każdym momencie można się włączyć w nurt tej fantastycznej - prowadzonej przez naz „Kurier" - akcji. Wystarczy chcieć! Zainteresowanych prosimy o kontakt: w Szczecinie - z Marią Myśliwiec (tel. 696-05-06-57 oraz mail: rada@arkonskie.szczecin.pl). Natomiast społecznicy i samorządy lokalne - z redakcją: z kierownikiem działu kolportażu i promocji - Adrianem Bednarskim (adrian@kurier.szczecin.pl, tel. 91-44-29-160). ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Arleta NALEWAJKO/ Sylwiusz MOŁODECKI

 

Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością Perfekcyjne krokusy - z przyjemnością

Komentarze

Kika
Przystojny facet z tego Kolbowicza. Bardzo się, że sadzi krokusy. Tak trzymać Panie Marku!
2015-10-14 04:47:37
Kawi
Pan Kolbowicz niech sie wezmie do roboty! Ilość zapytan mierna!
2015-10-14 02:01:24
Do ALA
Byłabyś bardziej szczęśliwa ,gdybyś wiosną mogła podziwiać krokusy przez siebie posadzone !
2015-10-13 19:12:04
ALA
Byłabym bardziej szczęśliwa gdyby pan Kolbowicz zmiast pozować do foto w trakcie "ciężkiej" pracy sadzenia krokusów, tak samo spektakularnie zajął się pracą w Radzie Miasta. Jak na razie wiemy tylko, że jest radnym i nic więcej...
2015-10-13 16:52:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie