Niedziela 14 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Nośmy odblaski - apeluje policja

Data publikacji: 2015-12-26 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:38
Nośmy odblaski - apeluje policja
 

Tuż przed świętami Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie po raz kolejny rozdawał odblaski.

We wtorek 22 grudnia patrol szczecińskiej drogówki rozdający elementy odblaskowe mieszkańcom naszego miasta można było spotkać na pl. Zwycięstwa.

- Choć przepisy prawa o ruchu drogowym zobowiązują pieszych do używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, to namawiamy do używania ich także w mieście - tłumaczy sierż. sztab. Karolina Rykaczewska. - Nie każde miejsce późnym wieczorem i nocą jest dobrze oświetlone, a szybko zapadający zmrok oraz obecna pora roku nie sprzyjają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Bądźmy więc widoczni dla zmotoryzowanych użytkowników dróg. Element odblaskowy pozwala zauważyć pieszego w nocy z odległości około 150 m, a nawet 300 m.

Tym razem mieszkańcom Szczecina przekazano kilkadziesiąt opasek odblaskowych, które uzyskano dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu WIDOCZNIE – EKOLOGICZNIE.

- Działania te mają na celu przekonanie pieszych do noszenia elementów odblaskowych oraz przypomnieć o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drodze - dodaje K. Rykaczewska. 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA