sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nośmy odblaski - apeluje policja

Nośmy odblaski - apeluje policja

Nośmy odblaski - apeluje policja
Data publikacji: 2015-12-26 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1732 72921

Tuż przed świętami Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie po raz kolejny rozdawał odblaski.

We wtorek 22 grudnia patrol szczecińskiej drogówki rozdający elementy odblaskowe mieszkańcom naszego miasta można było spotkać na pl. Zwycięstwa.

- Choć przepisy prawa o ruchu drogowym zobowiązują pieszych do używania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, to namawiamy do używania ich także w mieście - tłumaczy sierż. sztab. Karolina Rykaczewska. - Nie każde miejsce późnym wieczorem i nocą jest dobrze oświetlone, a szybko zapadający zmrok oraz obecna pora roku nie sprzyjają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Bądźmy więc widoczni dla zmotoryzowanych użytkowników dróg. Element odblaskowy pozwala zauważyć pieszego w nocy z odległości około 150 m, a nawet 300 m.

Tym razem mieszkańcom Szczecina przekazano kilkadziesiąt opasek odblaskowych, które uzyskano dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach programu WIDOCZNIE – EKOLOGICZNIE.

- Działania te mają na celu przekonanie pieszych do noszenia elementów odblaskowych oraz przypomnieć o zachowaniu ostrożności podczas poruszania się po drodze - dodaje K. Rykaczewska. 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie