sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kradną na potęgę!

Kradną na potęgę!

Kradną na potęgę!
Data publikacji: 2015-12-26 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 3055 70748

Choć oficjalnych statystyk nie ma, wiadomo, że kradzieży w sklepach jest mnóstwo. A jeszcze więcej w okresie świątecznym i sylwestrowym. Kradną wszyscy: licealiści, studenci, bezrobotni, ale też mający niezłe posady... Do tego i ochroniarze, i pracownicy.

- I mężczyźni, i kobiety - płeć tutaj nie ma znaczenia. Najczęściej wynosi się alkohol i... czekolady. Zwykle próbuje się je „przemycać" w plecaku - mówi ochroniarz pracujący do niedawna w jednym z marketów spożywczych w Szczecinie. - Są też dorośli, którzy zabierają ze sobą dzieci. Przyłapani z niezapłaconymi słodkościami, mówią, że nie zauważyli, że zabrała je pociecha. Łatwo wtedy o awanturę, bo oskarżenia padają na nas, że jak tak możemy, że oskarżamy niewinne pociechy.

- Są osoby, które doskonale zdają sobie sprawę, kiedy popełniają wykroczenie i wyliczają sobie, ile mogą ukraść. Ale są też takie, dla których nie ma to właściwie żadnego znaczenia - twierdzi nadkom. Katarzyna Legan z Miejskiej Komendy Policji w Szczecinie. 

©℗ (kol)  

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 grudnia 2015 r.

Komentarze

PO Academy.
.
2015-12-27 23:58:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie