Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Straty to ponad 100 tysięcy złotych!

Data publikacji: 24 grudnia 2015 r. 08:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Straty to ponad 100 tysięcy złotych!
 

Od początku grudnia tylko w Szczecinie przestępcy podający się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, przedstawicieli Caritasu, pracowników opieki społecznej, ukradli starszym mieszkańcom miasta ponad sto tysięcy złotych! Jedną ze szczecinianek namówili nawet na... zaciągnięcie w banku pożyczki. 

Skradzione kwoty są różne - od kilkuset złotych po kilkadziesiąt tysięcy. Metoda „na wnuczka" wciąż jest „ulepszana". I aby nie zostać bez grosza przy duszy trzeba  stosować tylko jedno rozwiązanie: nie dawać kasy nikomu nieznajomemu. Nawet jeśli twierdzi, że jest policjantem, prokuratorem, księdzem...

- Jedna pani straciła 47 tys. złotych, inna 40 tysięcy. W tym drugim przypadku okradziona to 60-letnia mieszkanka Pogodna. Nie dość, że zlikwidowała lokatę, to jeszcze zaciągnęła pożyczkę na 20 tysięcy złotych. „Pozbyła się" wszystkich oszczędności, w dodatku musi spłacać raty - opowiada nadkom. Katarzyna Legan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Schemat w obu przypadkach był bardzo podobny. Najpierw zadzwonił ktoś, kto przedstawiał się jako wnuczek, prosił o pożyczkę. Za chwilę kolejny telefon - tym razem z policji, zawiadamia o tym, by pomóc w akcji i ująć oszusta na gorącym uczynku. W tym celu trzeba przekazać mu pieniądze, a śledczy wtedy go zatrzymają. Seniorowi wydaje się wówczas, że bierze udział w policyjnej akcji, że pomoże... Co ciekawe, przestępcy mówią też o tym, że lepiej oszczędności nie trzymać w tak gorących czasach w banku, bo nie wiadomo, czy nie przepadną. ©℗

(kol)

Fot. Robert STACHNIK

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do Mariusza
2015-12-25 12:21:36
Starsi ludzie na ogół nie mają na leki, a często na jedzenie, właśnie dlatego, że oszczędzają każdy grosz "na czarną godzinę". Tak zostali nauczeni. Gdyby się Twoi dziadkowie dowiedzieli, że uległeś wypadkowi i trzeba bardzo szybko zapłacić, bo inaczej możesz nie przeżyć, oddali by te swoje ciułane od kilkudziesięciu lat pod poduchą oszczędności.
Mariusz
2015-12-24 12:07:08
Po pierwsze które starsze osoby maja tyle gotówki.? Ja mam rodziców, teściów i dziadków i jakoś oni wszyscy razem wzięci nie maja 10 tys. Ledwo maja na leki, opłaty. Ciekawe kim byli bogacze w starszy wieku, emerytury głodowe podobno? Ciekawe czy myślicie podobnie jak ja? Pozdrawiam zwykłych starszych ludzi i bardzo chciałbym by i oni mieli odłożone po 40 tys PLN.
Ci co teraz wyją i protestują mieli jeszcze lepsze metody.
2015-12-24 10:45:45
.
Czytelnik,
2015-12-24 10:04:41
A dziw bierze, ze starsi Ludzie z bardzo duzym doswiadczeniem zyciowym... potrafia byc jeszcze tacy naiwni...??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA