niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Straty to ponad 100 tysięcy złotych!

Straty to ponad 100 tysięcy złotych!

Straty to ponad 100 tysięcy złotych!
Data publikacji: 2015-12-24 08:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 534 69630

Od początku grudnia tylko w Szczecinie przestępcy podający się za policjantów, funkcjonariuszy CBŚP, przedstawicieli Caritasu, pracowników opieki społecznej, ukradli starszym mieszkańcom miasta ponad sto tysięcy złotych! Jedną ze szczecinianek namówili nawet na... zaciągnięcie w banku pożyczki. 

Skradzione kwoty są różne - od kilkuset złotych po kilkadziesiąt tysięcy. Metoda „na wnuczka" wciąż jest „ulepszana". I aby nie zostać bez grosza przy duszy trzeba  stosować tylko jedno rozwiązanie: nie dawać kasy nikomu nieznajomemu. Nawet jeśli twierdzi, że jest policjantem, prokuratorem, księdzem...

- Jedna pani straciła 47 tys. złotych, inna 40 tysięcy. W tym drugim przypadku okradziona to 60-letnia mieszkanka Pogodna. Nie dość, że zlikwidowała lokatę, to jeszcze zaciągnęła pożyczkę na 20 tysięcy złotych. „Pozbyła się" wszystkich oszczędności, w dodatku musi spłacać raty - opowiada nadkom. Katarzyna Legan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Schemat w obu przypadkach był bardzo podobny. Najpierw zadzwonił ktoś, kto przedstawiał się jako wnuczek, prosił o pożyczkę. Za chwilę kolejny telefon - tym razem z policji, zawiadamia o tym, by pomóc w akcji i ująć oszusta na gorącym uczynku. W tym celu trzeba przekazać mu pieniądze, a śledczy wtedy go zatrzymają. Seniorowi wydaje się wówczas, że bierze udział w policyjnej akcji, że pomoże... Co ciekawe, przestępcy mówią też o tym, że lepiej oszczędności nie trzymać w tak gorących czasach w banku, bo nie wiadomo, czy nie przepadną. ©℗

(kol)

Fot. Robert STACHNIK

Więcej w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Komentarze

Do Mariusza
Starsi ludzie na ogół nie mają na leki, a często na jedzenie, właśnie dlatego, że oszczędzają każdy grosz "na czarną godzinę". Tak zostali nauczeni. Gdyby się Twoi dziadkowie dowiedzieli, że uległeś wypadkowi i trzeba bardzo szybko zapłacić, bo inaczej możesz nie przeżyć, oddali by te swoje ciułane od kilkudziesięciu lat pod poduchą oszczędności.
2015-12-25 12:21:36
Mariusz
Po pierwsze które starsze osoby maja tyle gotówki.? Ja mam rodziców, teściów i dziadków i jakoś oni wszyscy razem wzięci nie maja 10 tys. Ledwo maja na leki, opłaty. Ciekawe kim byli bogacze w starszy wieku, emerytury głodowe podobno? Ciekawe czy myślicie podobnie jak ja? Pozdrawiam zwykłych starszych ludzi i bardzo chciałbym by i oni mieli odłożone po 40 tys PLN.
2015-12-24 12:07:08
Ci co teraz wyją i protestują mieli jeszcze lepsze metody.
.
2015-12-24 10:45:45
Czytelnik,
A dziw bierze, ze starsi Ludzie z bardzo duzym doswiadczeniem zyciowym... potrafia byc jeszcze tacy naiwni...??
2015-12-24 10:04:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie