Czwartek, 21 września 2023 r. 
19 szczecin
REKLAMA

Niewygodnie i świtem w stolicy

Data publikacji: 12 czerwca 2016 r. 07:56
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Niewygodnie i świtem w stolicy
 

Od niedzieli (12 czerwca) wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów. Osoby udające się ze Szczecina do Warszawy czekają niewygody. Do 25 czerwca w nocnym TLK nie będzie wagonu sypialnego! A potem będzie przyjeżdżał do stolicy o świcie.

- Od 12 do 25 czerwca oraz na początku września pociąg TLK Centaurus ze Szczecina będzie wyjeżdżać o godzinie 22.34 - informuje biuro prasowe PKP Intercity SA. - W jego zestawieniu planowana jest kuszeta.
TLK Centaurus do Poznania ma docierać o godz. 1.48. Wagony do stolicy zostaną w Poznaniu, a reszta składu pojedzie w dalszą trasę.

- Pasażerowie udający się do stolicy nie będą musieli wysiadać z pociągu. W nocy, w Poznaniu, poczekają w wagonach na TLK Aurora, do którego zostaną one włączone. Pociągiem tym odjadą o godz. 3.46, by na stację Warszawa Centralna wjechać o godzinie 7.15 - dodaje przedstawicielka przewoźnika.

Od 25 czerwca do końca sierpnia będzie możliwa podróż ze Szczecina do Warszawy bezpośrednim TLK Galaxis (relacji Świnoujście- Lublin). Będzie w nim kuszeta i wagon sypialny. Do Warszawy pociąg dojedzie o godz. 4.50!

- Pora przyjazdu uwarunkowana jest potrzebą przepięcia wagonów na stacji Warszawa Wschodnia oraz przepustowością linii na obszarze stolicy w godzinach porannych - tłumaczy biuro prasowe PKP IC.
Od 12 czerwca nastąpi wydłużenie niektórych relacji pociągów. W wakacje mieszkańcy Białegostoku zyskają dodatkowe połączenie przez Warszawę do Świnoujścia, a od września do Szczecina.

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach. Można je też uzyskać pod numerem infolinii 19 757, a także na www.portalpasazera.pl i www.rozklad-pkp.pl, oraz na stronach przewoźników.

Poza tradycyjnymi punktami informacyjnymi, jak kasy czy centra obsługi klienta, podróżni otrzymają wsparcie tzw. informatorów mobilnych. Od 10 czerwca do poniedziałku (13 czerwca) będą służyć pomocą na 18 największych dworcach w Polsce. (mag)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pomyłka
2016-06-12 17:44:44
Z tym czekaniem to chyba jakaś pomyłka !!! PKPmyłka przecież to absurd
@"Do jak..."
2016-06-12 16:47:45
Ja jestem z bardziej POprzedniego rozdania... Do Szczecina jechalismy wagonami towarowymi... a w Poznaniu czekaliśmy ponad dwa dni na lokomotywę do Piły...synku.. PO i wasza "dobra zmiana " to twój prtoblem. Dla normalnych Szczecinian, tak PO jak i PiS to ta sama hołota, głodna Narodowego Majątku - zbudowanego n a s z ą krwawicą i naszym głodowaniem. Wątpię abyś ty TO zrozumiał.
Do - Jak za komuny
2016-06-12 14:02:00
A co mają przez ciebie zwani "kaczoryści " do rozkładu jazdy pociągów SFRuSTROWANY ZGORZKNIAŁY CZŁOWIEKU ??PO treści wyPOwiedzi trącasz mi być " z POprzedniego rozdania" Tylko merytorycznie proszę !!
Jak za "komuny"...
2016-06-12 11:53:12
Pociąg TLK "... do Poznania ma docierać o godz. 1.48..." "..w Poznaniu,poczekają w wagonach na TLK Aurora...odjadą o godz. 3.46..." BAAARDZO "dobra zmiana"!!! Tak było za "komuny",zamiast TLK było PKP ...W poznaniu czekaliśmy 2h na pociąg z Zielonej G.,ale w dworcowej restauracji można było kupić 1/2 ltr(z kłoskiem). Kaczoryści poprostu o d b u d o w u j ą PRL-kę !!!Tylko, wtedy nie zdychały rasowe konie, nie rąbali Puszczy Białowieskiej i ludzie mieli pracę i mieszkania /aczkolwiek z jedzeniem było różnie :-).../

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA