wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bilety tańsze dłużej

Bilety tańsze dłużej

Bilety tańsze dłużej
Data publikacji: 2016-05-24 23:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1668 135249

Jadąc na najbliższy weekend pociągami, możemy zaoszczędzić. PKP Intercity i Przewozy Regionalne wydłużyły obowiązywanie promocyjnych biletów.

Pasażerowie, którzy pociągami PKP Intercity planują odwiedzić klika miejsc, mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy na podstawie jednego biletu. Podczas zbliżających się dni wolnych, z oferty tej można skorzystać od godz.19 w środę (25 maja) do godz. 6 w piątek 
(27 bm.) lub od godz.19 w piątek (27 maja) do godz.6 w poniedziałek (30 bm.). Cena Biletu Weekendowego, w 2. klasie, wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 154 zł można podróżować w 2. klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Bilety na przejazdy krajowe dostępne są w kasach, przez Internet na www.intercity.pl oraz w aplikacji IC Mobile Navigator. Osoby, które planują podróż lub chcą się dowiedzieć, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie, mogą śledzić prognozy frekwencji na www.intercity.pl, w aktualizowanej codziennie zakładce Prognoza frekwencji w pociągach.

Natomiast z biletem turystycznym Przewozów Regionalnych można podróżować na wszystkich trasach, wszystkimi pociągami REGIO (średnio 1600 połączeń dziennie), o dowolnych godzinach, nieograniczoną liczbę razy. W ten długi weekend „mini bilet turystyczny" (za 39 zł) i bilet turystyczny (45 zł) będą ważne od godz.18 w środę (25 maja) do godz.6 w poniedziałek (30 bm.). Przypominamy, że bilet turystyczny jest ważny także w pociągach innych przewoźników: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Do obu można dokupić bilet na przewóz roweru (za 7 zł), który także będzie ważny przez cały długi weekend.
Warto pamiętać, że z biletu turystycznego i „mini biletu turystycznego" można skorzystać w pociągach kursujących m.in. do Świnoujścia, Kołobrzegu, a także Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Podróżować na ich podstawie można także do Niemiec – obowiązują one do pierwszych stacji za granicą.

Bilety turystyczne i „mini bilety turystyczne" można kupić w kasach biletowych PR i innych przewoźników oraz w pociągu. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli na stacji rozpoczęcia podróży jest czynna kasa, nabycie biletu w pociągu wiąże się z dodatkową opłatą (8 zł). Rozkład jazdy i mapa połączeń PR jest na www.przewozyregionalne.pl/rozklad-jazdy. (p)

 

Komentarze

Marecki
PR owszem wydłużyło ważność biletu ale nie IC, bo u nich bilet nie będzie wydłużony; srendolino kosztuje, muszą jakoś odzyskać kasiore w nie włożone
2016-05-25 08:17:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie