Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Bilety tańsze dłużej

Data publikacji: 24 maja 2016 r. 23:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Bilety tańsze dłużej
 

Jadąc na najbliższy weekend pociągami, możemy zaoszczędzić. PKP Intercity i Przewozy Regionalne wydłużyły obowiązywanie promocyjnych biletów.

Pasażerowie, którzy pociągami PKP Intercity planują odwiedzić klika miejsc, mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy na podstawie jednego biletu. Podczas zbliżających się dni wolnych, z oferty tej można skorzystać od godz.19 w środę (25 maja) do godz. 6 w piątek 
(27 bm.) lub od godz.19 w piątek (27 maja) do godz.6 w poniedziałek (30 bm.). Cena Biletu Weekendowego, w 2. klasie, wynosi 79 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Natomiast z Biletem Weekendowym MAX za 154 zł można podróżować w 2. klasie wszystkich pociągów (EIP, EIC, IC i TLK).

Bilety na przejazdy krajowe dostępne są w kasach, przez Internet na www.intercity.pl oraz w aplikacji IC Mobile Navigator. Osoby, które planują podróż lub chcą się dowiedzieć, jakim zainteresowaniem cieszy się dane połączenie, mogą śledzić prognozy frekwencji na www.intercity.pl, w aktualizowanej codziennie zakładce Prognoza frekwencji w pociągach.

Natomiast z biletem turystycznym Przewozów Regionalnych można podróżować na wszystkich trasach, wszystkimi pociągami REGIO (średnio 1600 połączeń dziennie), o dowolnych godzinach, nieograniczoną liczbę razy. W ten długi weekend „mini bilet turystyczny" (za 39 zł) i bilet turystyczny (45 zł) będą ważne od godz.18 w środę (25 maja) do godz.6 w poniedziałek (30 bm.). Przypominamy, że bilet turystyczny jest ważny także w pociągach innych przewoźników: Arrivy RP, Kolei Dolnośląskich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Kolei Małopolskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Do obu można dokupić bilet na przewóz roweru (za 7 zł), który także będzie ważny przez cały długi weekend.
Warto pamiętać, że z biletu turystycznego i „mini biletu turystycznego" można skorzystać w pociągach kursujących m.in. do Świnoujścia, Kołobrzegu, a także Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów. Podróżować na ich podstawie można także do Niemiec – obowiązują one do pierwszych stacji za granicą.

Bilety turystyczne i „mini bilety turystyczne" można kupić w kasach biletowych PR i innych przewoźników oraz w pociągu. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli na stacji rozpoczęcia podróży jest czynna kasa, nabycie biletu w pociągu wiąże się z dodatkową opłatą (8 zł). Rozkład jazdy i mapa połączeń PR jest na www.przewozyregionalne.pl/rozklad-jazdy. (p)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marecki
2016-05-25 08:17:21
PR owszem wydłużyło ważność biletu ale nie IC, bo u nich bilet nie będzie wydłużony; srendolino kosztuje, muszą jakoś odzyskać kasiore w nie włożone

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA