Sobota 22 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Niedziela na tropie (nagiej) natury

Data publikacji: 2021-12-04 21:14
Ostatnia aktualizacja: 2021-12-04 21:14
Niedziela na tropie (nagiej) natury
Spacer od Głębokiego na Podbórz przez Dolinę Siedmiu Młynów - już w niedzielę (5 grudnia) wystartuje przy Stawie Wędkarskim. Fot. Mirosław Winconek  

Kto nie chce przespać niedzieli, ten ma szansę wziąć udział w niebanalnym spacerze z rozpoznawaniem drzew i krzewów. Trasą najciekawszych zielonych okazów - od Głębokiego przez Dolinę Siedmiu Młynów - poprowadzi najbardziej znany i lubiany przewodnik i pasjonat szczecińskiej przyrody.

Mowa oczywiście o Pawle Madejskim, autorze bloga i profilu na społecznościowym portalu poświęconych drzewom i krzewom Szczecina.

- Pójdziemy wzdłuż Doliny Siedmiu Młynów. Po ostatnich deszczach może być mokro, więc radzę przygotować wygodne trekkingowe buty. Spotykamy się przy Stawie Wędkarskim, by następnie wzdłuż strumienia Osówki i kolejnych stawów, przy których dawniej były młyny, przejdziemy się w kierunku szczecińskiej Gubałówki, a potem jeszcze dalej, czyli aż na Podbórz - o trasie ponad 2-godzinnego spaceru opowiada Paweł Madejski. - Fakt: dni są coraz krótsze, a wokół zieleni coraz mniej, bo opadały liście. Mimo wszystko drzewa i krzewy możemy rozpoznać w oparciu i ich charakterystyczne cechy. Zatem w niedzielę sprawdzimy, co rośnie na trasie naszego botanicznego spaceru.

Spacer z rozpoznawaniem drzew i krzewów - od Głębokiego na Podbórz przez Dolinę Siedmiu Młynów - wystartuje przy Stawie Wędkarskim (Głębokie). Już w niedzielę (5 grudnia) - o godz. 12.

Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, a wszyscy mile widziani. Uwaga: podczas spaceru należy pamiętać o przestrzeganiu aktualnych zaleceń bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii. ©℗

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA