Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Spacer krajobrazowy w Puszczy Bukowej. Ruszyły zapisy - miejsca limitowane

Data publikacji: 2021-10-18 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-19 00:43
Spacer krajobrazowy w Puszczy Bukowej. Ruszyły zapisy - miejsca limitowane
 Spacer szlakami osobliwości krajobrazu Puszczy Bukowej odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Fot. Dariusz Gorajski  

To będzie wyjątkowy spacer, bo zorganizowany z okazji Dnia Krajobrazu. Wydarzenie popularyzujące wiedzę o ochronie środowiska, promujące walory przyrodnicze i krajobrazowe Puszczy Bukowej. Na dodatek w wersji limitowanej: ograniczonej do 30 osób.

Zatem kto jeszcze nie ma planów na niedzielę (24 października), ten powinien się skusić na udział w spacerze na dystansie 10 km przez Puszczę Bukową. Uwaga: obowiązuje kolejność zgłoszeń, które są przyjmowane wyłącznie do piątku (22 października) - telefonicznie 91 48 17 131 (w godzinach 7.30-15.30), mailowo - sekretariat@zpkwz.pl, a także za pośrednictwem portalu społecznościowego portalu FB (facebook.com/ParkiKrajobrazowePomorzeZachodnie) przez organizatora, czyli Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego.

- Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Jest obchodzony 20 października na pamiątkę podpisania w 2016 r. Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. W tym roku będzie -w naszym kraju - już po raz szósty. Z tej właśnie okazji Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Oddziałem Pomorskim Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego postanowił uczcić obchody zorganizowaniem spaceru w Szczecińskim Parku Krajobrazowym „Puszcza Bukowa”. W jego trakcie przekażemy uczestnikom informacje na temat historii geologicznej krajobrazu tego obszaru - do udziału w wydarzeniu zachęcają organizatorzy.

Miejscem zbiórki dla zainteresowanych będzie ul. Chłopska, przy wiadukcie Autostrady A6 - godz. 10.30.

- Skąd szlakami Puszczy Bukowej udamy się na Polanę Kołowską, a następnie ponownie już innymi szlakami powrócimy do punktu początkowego. Planowana trasa to około 10 km. Z uwagi na popularnonaukowy charakter spaceru przewidujemy przystanki i rekreacyjne tempo marszu. Jednak z uwagi na sytuację epidemiczną, jesteśmy zmuszeni ustanowić limit uczestników: 30 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń przekonują organizatorzy.

Przewodnikiem po osobliwościach krajobrazu Puszczy Bukowej, wynikających z historii geologicznej terenu, będzie dr dr Andrzej Piotrowski, pracownik Oddziału Pomorskiego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego. ©℗

(an)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

TZ.
2021-10-19 00:02:51
Szaleje czwarta fala! Pora zamknąć lasy! Przyszłość spaceru niepewna.
HogoFogo
2021-10-18 16:02:59
Doszło do tego, że wycieczka do lasu bez przewodnika się nie liczy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA