piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie tylko Dom Kultury

Nie tylko Dom Kultury [GALERIA]

Nie tylko Dom Kultury
Data publikacji: 2019-10-20 20:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-21 17:15
Wywietleń: 1667 422940

Miał być gotowy w listopadzie, ale nie będzie. Wykonawca prac skończył je przed terminem, dzięki czemu mieszkańcy Przecławia i okolic od miesiąca cieszą się z Domu Kultury, który domem kultury tak naprawdę jest tylko częściowo.

 - Mamy tu piękną salę widowiskową, która może być także salą kinową, albo miejscem spotkać - mówi Jarosław Dworzyński z Urzędu Gminy Kołbaskowo. - Może pomieścić nawet ok. 1 tys. osób, które przyjdą na koncert, przedstawienie, albo seans filmowy.

Jej zaletą są nietypowe fotele. Wszystkie się składają, a poszczególne rzędy można chować kaskadowo,. jak szuflady, zmniejszając tym samym liczbę miejsc siedzących, a zwiększając stojących. trwa to stosunkowo krótko i odbywa się elektronicznie. Także na przekształcenie sali w kinową nie trzeba zbyt wiele czasu. Opuszczanie ekranu, rolet na oknach i uruchomienie filmu odbywa się z poziomu jednego tableta.

W Domu Kultury wystąpili już m.in. Lemon i Afrometal, w najbliższym czasie zaprezentują się Artyści Piwnicy Pod Baranami i Nocna Zmiana Bluesa.

- Ale to nie wszystko - zapewnia Jarosław Dworzyński. - Prowadzimy wile zajęć, w tym sportowe, czy naukę gry na gitarze. Mamy dodatkowe sale i każda jest przygotowana z myślą o konkretnym profilu zajęć.

Wrażenie robi też niewielki basen i dwie sauny, z których można korzystać niemal cały dzień. Na zewnątrz zaś dużym powodzeniem cieszą się skatepark, zadaszone korty tenisowe i plac zabaw. Największa atrakcja dla najmłodszych to "najwyższy szczyt Przecławia", czyli obłożony trawą w rolkach kilkumetrowy kopiec kreta. Ulubioną zabawą jest turlanie się po nim. Niestety, chwilowo murawa przechodzi regenerację i kopiec jest niedostępny.

Cała inwestycja pochłonęła 28 mln zł. Ceny na poszczególne zajęcia czy basen są zróżnicowane, ale przystępne nawet dla osób, które nie są posiadaczami Karty Mieszkańca Gminy Kołbaskowo. ©℗

Tekst i fot. ToT

Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury Nie tylko Dom Kultury

Komentarze

???
A dlaczego mieszkańcy mniej nie rozumie i jakoś inaczej to widze
2019-10-21 12:40:44
Monia
Jestem mieszkańcem i bardzo się cieszę.
2019-10-21 12:33:14
mieszkaniec
Jestem mieszkańcem i bardzo się cieszę.
2019-10-21 11:56:33
A co!
To teraz czas na filharmonię!
2019-10-20 22:55:30
Oder
Cieszy się wójtowa. Mieszkańcy mniej.
2019-10-20 21:57:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie