Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

Pogoda sprzyja budowie. W Przecławiu powstaje dom kultury [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2019-03-06 07:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-06 10:27
Pogoda sprzyja budowie. W Przecławiu powstaje dom kultury
 

Trwa budowa domu kultury w Przecławiu. Oprócz wykonywanych prac wewnątrz głównego budynku, dzięki utrzymującej się dobrej pogodzie pracownicy przenieśli się na zewnątrz, gdzie rozpoczęto m.in. prace ziemne pod kryte korty.

Nietypowe jak na tę porę roku temperatury cieszą budowlańców.

- Faktycznie, pogoda nam sprzyja, pozwoliła wyjść nam z pracami na zewnątrz - mówi Marcin Dziemidowicz, kierownik budowy. - Rozpoczęliśmy prace ziemne przed obiektem b1, gdzie będzie droga i parkingi oraz za budynkiem głównym, gdzie znajdzie się budynek b2, kryte korty tenisowe oraz boiska.

Budynek b1 to największa część kompleksu, znajdzie się w nim m.in. sala widowiskowa, b2 to budynek gospodarczy, a b3 to kryte korty.

- Trwają prace na dachu budynku b1. W obiekcie głównym wykonywane są także ściany działowe, powstawiane zostały okna fasadowe, niektóre pomieszczenia są już potynkowane, trwają prace elektryczne oraz sanitarne. Wykonywana jest niecka basenowa oraz jacuzzi – wymienia kierownik.

W styczniu rozpoczęto murowanie elewacji z cegły klinkierowej wraz z ociepleniem budynku wełną. W wielu miejscach widać już kolor elewacji.

- Od kilku tygodni montujemy elewację z płytek klinkierowych na budynku b1, myślę, że te prace zakończymy do końca marca, a jak pogoda pozwoli, to może nieco szybciej – dodaje M. Dziemidowicz.

Obiekt powstaje w Przecławiu przy drodze krajowej nr 13. Piętrowy budynek będzie podzielony na część kulturalną i rekreacyjną. Na parterze znajdzie się wielofunkcyjna sala widowiskowo-konferencyjna na 300 osób wraz ze sceną i zapleczem. W części sportowo - rekreacyjnej ma być basen, jacuzzi, solarium, sauna, sala fitness, siłownia. Na piętrze znajdą się sale do prowadzenia zajęć plastycznych, muzycznych czy komputerowych. Przed budynkiem będzie parking i teren zielony. Za obiektem kryte korty tenisowe, odkryte boiska do koszykówki i siatkówki, tereny zielone i alejki spacerowe oraz trzy wybiegi dla psów. Swoje miejsce znajdzie także kawiarnia.

W domu kultury będą organizowane koncerty, wernisaże, spotkania muzyczne. Także zajęcia taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne i sportowe. Nie zabraknie zajęć dla seniorów, a także spotkań w ramach Kawiarenki dla Seniora, oraz zajęć dla właścicieli czworonogów. Organizowana będzie nauka pływania dla dzieci, a zimą lodowisko.

Koszt budowy to ok. 27 mln zł. Prace mają zakończyć się pod koniec tego roku.

Ł.T

Fot i film: UG Kołbaskowo

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA