Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Sport, muzyka i Przecław [GALERIA]

Data publikacji: 08 lipca 2019 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 13:44
Sport, muzyka i Przecław
 

Na wrzesień planowane jest otwarcie domu kultury w Przecławiu. Inwestycja, określana jako "największa w historii gminy Kołbaskowo", miała być zrealizowana do końca listopada, ale wiele wskazuje, że będzie możliwe wcześniejsze oddanie budynku.

- Robimy wszystko, żeby obiekt był gotowy pierwszego września - zapewnia Piotr Pietrow, inżynier projektu z firmy Adamietz. - Obecnie kończymy prace przygotowawcze pod nawierzchnie sportowe, pod korty i boiska. W pierwszych dniach lipca zaczniemy kłaść nawierzchnie. Skończyliśmy właśnie skatepark, a z tyłu robimy już ścieżki i powoli zamykamy tam zagospodarowanie terenu.

Z frontu głównego budynku, widocznego z drogi krajowej nr 13, zniknęły już rusztowania, a prace trwają wewnątrz. Układane są sufity, a także płytki basenowe, które niedawno przyjechały z Niemiec. Do końca lipca ma potrwać wykończenie sali widowiskowej, a w ostatnim tygodniu miesiąca dostarczone zostaną siedziska.

- Jeżeli pogoda nie zrobi na psikusa, to we wrześniu obiekt powinien być gotowy - mówił kilka tygodni wcześniej Waldemar Łagódka, dyrektor realizacji projektów w spółce Adamietz.

Sala widowiskowa, która znajdzie się w domu kultury, ma mieć zapewnioną znakomitą akustykę. Jak zaznacza wykonawca, o przygotowanie sali zadba ta sama firma, która wykonywała takie prace w szczecińskiej filharmonii. Jednak koncerty i występy będą mogły się odbywać nie tylko wewnątrz budynku.

- Przed frontem głównego budynku powstanie plac eventowy, gdzie będą mogły odbywać się imprezy na powietrzu - dodaje Waldemar Łagódka. - Znajdzie się tam cała niezbędna infrastruktura do organizacji takich wydarzeń.

Inwestycja obejmuje główny budynek kompleksu, który będzie miał dwa poziomy, oraz tereny rekreacyjne wokół. Na parterze budynku znajdzie się sala widowiskowo-konferencyjna o pojemności 300 osób, wyposażona w scenę i pełne zaplecze. Na tym samym poziomie zorganizowana będzie też strefa rekreacyjna z basenem, jacuzzi, solarium, sauną, salą fitness i siłownią. Na piętrze powstaną sale do zajęć plastycznych, muzycznych czy komputerowych. Na terenie dookoła budynku dostępne będą kryte korty tenisowe, odkryte boiska do siatkówki i koszykówki, trzy wybiegi dla psów oraz alejki spacerowe pośród zieleni. W ramach kompleksu powstanie też kawiarnia.

- W domu kultury będą organizowane koncerty, wernisaże, spotkania teatralne, a także zajęcia taneczne, muzyczne, plastyczne i sportowe - podkreśla Jarosław Dworzyński z Urzędu Gminy Kołbaskowo. - Nie zabraknie zajęć dla seniorów, spotkań w ramach Kawiarenki dla Seniora, oraz zajęć dla właścicieli czworonogów. Organizowana będzie nauka pływania dla dzieci, a zimą lodowisko.

Dyrektorem DK został Mariusz Skóra.

- To największa inwestycja w historii gminy - mówi Małgorzata Schwarz, wójt gminy Kołbaskowo. - W Przecławiu i Warzymicach zameldowanych jest siedem tysięcy osób, ale szacuje się, że mieszkańców jest około dziesięć do jedenastu tysięcy, a w całej gminie nawet szesnaście do siedemnastu tysięcy. Wielu z nich to rodzice z dziećmi. Wierzę, że oferta nowej, tak wyczekiwanej placówki usatysfakcjonuje naszych mieszkańców oraz gości.

Projekt wykonała firma PORTAL-PP. Koszt budowy to ok. 27 mln zł.

(isz)

Fot. UG Kołbaskowo

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Joanna
2019-07-23 00:47:43
Jeszcze nie otwarty a już narzekają!! Nie dogodzisz takiemu....
Marudy start..
2019-07-22 15:55:18
Gred, możesz 81 dojechać.
Robert
2019-07-15 12:52:46
Jeżdżę na deskę 24 lata. Widać ze ktokolwiek zaprojektował ten skatepark nie ma zielonego pojęcia jak budować skateparki.
Gred
2019-07-08 09:06:59
I żeby wziąć udział, trzeba dojechać samochodem.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA