Wtorek 20 kwietnia 2021r. 

Nie pojechał na podwójnym gazie. Szybka reakcja mieszkańca Mierzyna

Data publikacji: 2020-08-01 12:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-01 13:15
Nie pojechał na podwójnym gazie. Szybka reakcja mieszkańca Mierzyna
 

Mieszkaniec Mierzyna wyeliminował z ruchu drogowego kompletnie pijanego mężczyznę, próbującego wsiąść za kierownicę busa. 

Policjanci zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy otrzymali 26 lipca o godzinie 19:00. Na miejscu dowiedzieli się, że zgłaszający zauważył kompletnie pijanego mężczyznę wsiadającego za kierownicę busa.

- Widzący zdarzenie obywatel natychmiast zareagował, podbiegł do samochodu i uniemożliwił dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki Volkswagena - relacjonuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka. - Przekazany policjantom 35-latek ledwo trzymał się na nogach. Okazało się, że w organizmie miał blisko 3,5 promile alkoholu. Poza tym samochód, którym kierował, nie miał badań technicznych. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

Po wytrzeźwieniu mieszkaniec powiatu polickiego usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. - Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, a postawa mierzyńskiego obywatela, który wyeliminował go z ruchu, zasługuje na słowa uznania i jest godna naśladowania. Być może swoim zachowaniem zgłaszający zapobiegł tragedii - dodaje policjantka.

(kar)

Fot. Sylwia Dudek

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ