wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Nie ma chętnych na MTS

Nie ma chętnych na MTS

Nie ma chętnych na MTS
Data publikacji: 2016-01-26 15:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:16
Wywietleń: 284 110733

Fiaskiem zakończyła się próba sprzedaży w należącej w większości do miasta spółki Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Przez miesiąc nie wpłynęła nawet jedna oferta zakupu firmy, której największą wartością są grunty przy ulicy Andrzeja Struga. Tymczasem trwają przygotowania do przejścia przynajmniej części pracowników MTS do innej spółki gminy Szczecin - Żeglugi Szczecińskiej.

W połowie listopada ub. roku szczecińscy radni przegłosowali przygotowaną przez prezydenta uchwałę o zbyciu udziałów Szczecina w spółce Międzynarodowe Targi Szczecińskie i drugą o przejęciu części zadań MTS-u przez Żeglugę Szczecińską.

– Głównym celem konsolidacji obu spółek jest optymalizacja wykorzystania szczecińskich bulwarów – przekonywał dziennikarz wiceprezydent Piotr Mync.

Prawdziwy powód sprzedaży udziałów jest jednak prozaiczny - miasto pozbywa się MTS przede wszystkim z powodu pieniędzy.

– Obecne zyski i przychody sięgające kilkudziesięciu do stu kilkudziesięciu tysięcy złotych rocznie uniemożliwiają modernizację hal targowych przy ulicy Struga – przyznał zastępca Piotra Krzystka. – Koszt modernizacji już kilka lat temu był szacowany na 50 milionów złotych.

Biegły wycenił wartość spółki na 18,95 miliona złotych z tego, aż 16,5 miliona to wartość nieruchomości. Większościowy pakiet udziałów gminy Szczecin wart jest – 17,6 mln zł i na taką wartość urzędnicy określili cenę wywoławczą w przetargu ogłoszonym 21 grudnia 2015.

- Z uwagi na fakt, że w odpowiedzi na zaproszenie do składania ofert nie wpłynęła żadna oferta przetarg został unieważniony - informuje Tomasz Klek, z biura prasowego UM w Szczecinie. - Komisja ds. przetargu na zbycie udziałów przysługujących gminie w spółce Międzynarodowe Targi Szczecińskie podczas posiedzenia 1 lutego 2016 roku podejmie dalsze działania w tej sprawie.

 Powoli za to postępuje przechodzenie pracowników z jednej spółki do drugiej. Przed konsolidacją MTS zatrudniał 20 osób, a Żegluga 10. Nie wiadomo ilu pracowników przejmie zarządca nabrzeży szczecińskich, jednak urzędnicy prezydenta Krzystka zapewniają, że cały proces zakończy się w połowie 2016 roku. ©℗

Artur RATUSZYŃSKI

Na zdjęciu: W halach MTS odbywają się liczne imprezy wystawiennicze, m.in. targi ogrodnicze. 

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Miasto jako udziałowiec....
....zainteresowane jest jedynie zyskami. Ale aby te zyski osiągnąć trzeba te MTS-y rozruszać. Co się tam dzieje ?......nic. Cisza jak w kościele po śmierci organisty. Wiatr po halach wieje. Gdzie wystawcy ? Tych właśnie trzeba przyciągnąć , ale już na pewno nie ceną za 1mq wywindowaną do granic możliwości. Gdzie reklama tych MTS-ów?..ktoś ją widział ?? Ile wystaw w skali roku ? Miasto jest jedynie zainteresowane zyskami (z wynajmu ).
2016-01-27 10:35:47
Proza życia
Może będzie jak z namiotem Opery. Nie było chętnych, więc go wynajęto za 10 tys. zł.
2016-01-27 07:55:28
działka na cmentarzu
deweloperzy w końcu kupią, wszystko zależy od ceny i dopuszczalnej wysokości przyszłej zabudowy
2016-01-26 17:17:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”