Niedziela 29 maja 2022r. 
REKLAMA

Czarne chmury nad przychodnią

Data publikacji: 2015-12-26 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:38
Czarne chmury nad przychodnią
 

Pogłoski o sprzedaży budynku mrzeżyńskiej przychodni od jakiegoś czasu krążą po miejscowości. - Co dalej z ośrodkiem? Gdzie będziemy się leczyć? Kto kupi obiekt? - pytali zaniepokojeni mieszkańcy, którzy spotkali się z przedstawicielami gminy Trzebiatów.

Przychodnia w Mrzeżynie od lat mieści się w poniemieckim budynku, objętym dozorem konserwatora. Budynek wymaga remontu, a w gminnej kasie pustki.

– Nikt nikomu nic nie chce zabrać. Przychodnia będzie w Mrzeżynie. Chcemy jedynie usłyszeć opinie mieszkańców – mówi Stefan Warcholak, zastępca burmistrza Trzebiatowa, który spotkał się z mieszkańcami miejscowości. – Budynek, w którym znajduje się przychodnia wymaga generalnego remontu, a gmina nie ma na to pieniędzy. Od lat ten punkt prowadzony jest przez 117. Szpital Wojskowy w Kołobrzegu, który nie może już dłużej remontować budynku z własnych środków.

Burmistrz zaproponował więc, by obiekt sprzedać, a ośrodek zdrowia usytuować w innym miejscu.

- W międzyczasie pojawił się inwestor, który zaproponował, że po zakupie i wybudowaniu nowego budynku, przeznaczy 110 m2 na czasowe funkcjonowanie przychodni. Wszystko jest kwestią umowy – wyjaśniał Warcholak.

Mieszkańców nie przekonuje taki scenariusz.

- A jeżeli inwestorowi się nie powiedzie i nie będzie miał pieniędzy na budowę? - pytali. - Mamy już takie doświadczenia, widzieliśmy jak  niektórzy potraktowali zabytkowe budynki. Co będzie jak się skończy umowa z inwestorem? Znowu będziemy szukali miejsca? Nie możecie zrobić czegoś na stałe?

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Więcej w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 28 grudnia 2015 r.

Na zdjęciu: Mieszkańcy spotkali się z przedstawicielami gminy.

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA