Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Nie ma aresztu dla myśliwego, który postrzelił kobietę

Data publikacji: 2018-10-05 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Nie ma aresztu dla myśliwego, który postrzelił kobietę
 

Wobec myśliwego, podejrzanego o postrzelenie kobiety, kołobrzeska prokuratura nie wnosiła do sądu o tymczasowy areszt. Nie było ku temu podstaw – powiedziała prokurator rejonowa w Kołobrzegu Barbara Stolińska-Filipczak.

- Nie wnosiliśmy o tymczasowy areszt z uwagi na to, że podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia. Nie było też przesłanek wynikających z Kodeksu postępowania karnego, bo zarzucany podejrzanemu czyn zagrożony jest karą do trzech lat pozbawienia wolności – powiedziała w piątek prokurator rejonowa w Kołobrzegu.

Barbara Stolińska-Filipczak dodała, że w tym przypadku nie ma obawy matactwa czy ukrywania się przez podejrzanego, bo to człowiek zameldowany na stałe w powiecie kołobrzeskim.

Podejrzany w czwartek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku zdrowia pokrzywdzonej. Zatrzymany został przez policję dzień wcześniej.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 22 w miejscowości Bezpraw pod Kołobrzegiem. Mężczyzna, który brał udział w polowaniu miał przypadkowo postrzelić kobietę, kierującą samochodem. Kula przebiła karoserię samochodu i raniła jej nogi. Pokrzywdzona trafiła do szpitala, a badania lekarskie potwierdziły, że obrażenia, które odniosła, mają charakter ran postrzałowych.

(pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Paragraf
2018-10-05 17:28:31
A po co prokuraturę reformować przecież jest doskonała. Skoro prokuratura nie wnioskuje o areszt to co sąd ma do aresztu.Czytaj ze zrozumieniem !!!!
-
2018-10-05 11:04:35
Przynajmniej wiadomo, dlaczego reforma wymiaru sprawiedliwości jest konieczna.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA