Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Myśliwy ranił kierowcę (akt. 1)

Data publikacji: 04 października 2018 r. 10:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:21
Myśliwy ranił kierowcę
 

Mrożącą krew w żyłach przygodę miała kobieta kierująca skodą w okolicach Kołobrzegu. Kiedy nocą z 2 na 3 października jechała drogą pomiędzy miejscowościami Zieleniewo i Bezpraw, nagle usłyszała odległy huk i poczuła piekący ból w nogach. Gdy udało jej się zatrzymać samochód, dostrzegła lejącą się z nóg krew. Przyczyną krwawienia były rany postrzałowe spowodowane najprawdopodobniej pociskiem śrutowym.

Kobietę przewieziono do szpitala, zawiadamiając o incydencie policję. Ta dość szybko stwierdziła, że pocisk dostał się do wnętrza samochodu przez nadkole. Śledczy ustalili także, że w okolicy zdarzenia odbywało się polowanie. Mundurowi dotarli do jego uczestników zabezpieczając broń oraz amunicję. Przesłuchano kilka osób. W środę (3 października) zatrzymano mężczyznę, który brał udział w polowaniu. Wszystko wskazuje na to, że to z jego broni padł nieszczęśliwy strzał. Myśliwy, który jest mieszkańcem powiatu kołobrzeskiego, został osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut narażenia innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeśli prokurator, a następnie sąd uzna, że jest on winny zarzucanego mu czynu, grozić mu będzie kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Kołobrzeski przypadek trafienia pociskiem w samochód nie jest odosobniony. Podobne zdarzenie miało miejsce cztery lata temu w województwie łódzkim, na terenie gminy Grabów. Tam kula myśliwego przebiła bagażnik stojącego na leśnym parkingu samochodu. Wewnątrz, na tylnym siedzeniu odpoczywał 21-letni mężczyzna, który został trafiony w plecy. Rana okazała się w tamtym przypadku śmiertelna.

Minister Środowiska w rozporządzeniu dotyczącym szczegółowych zasad i warunków wykonywania polowań dokładnie określił, że myśliwi polujący w nocy powinni zachować szczególną ostrożność i nie oddawać strzałów w kierunku osad oraz dróg publicznych. Polujący przed każdym strzałem powinien rozpoznać cel oraz teren na linii strzału. Ten sam przepis mówi o tym, że z broni śrutowej wolno strzelać do zwierzyny znajdującej się w odległości nie większej niż 40 metrów od myśliwego. Najwyraźniej mężczyzna, który ranił w nogi kobietę kierującą kilka dni temu samochodem w okolicy podkołobrzeskiej miejscowości Bezpraw, nie zastosował się do obowiązujących zasad. ©℗

Przemysław Weprzędz

***

Wcześniejsza informacja

Myśliwy strzelił w kierunku samochodu i ranił kobietę siedzącą za jego kierownicą. Do zdarzenia doszło w środę około godz. 22 w miejscowości Bezpraw w powiecie kołobrzeskim. Policja zatrzymała już myśliwego, który może mieć związek z tym zdarzeniem.

- Mężczyzna ma pozwolenie na broń - informuje nadkom. Alicja Śledziona, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Prawdopodobnie strzały w kierunku samochodu padły przypadkowo, podczas polowania. Do sprawdzenia jest, czy to konkretne polowanie odbywało się zgodnie z wszystkimi procedurami.

Na szczęście kobieta nie odniosła obrażeń zagrażających życiu.

(sag)

Fot. Shutterstock

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

do @ Premski13
2018-10-04 18:51:55
"To pewnie była Łania" - stawiam to i owo iż to była locha (_I_).
k
2018-10-04 17:21:37
Jak tak dalej będzie funkcjonować polskie myslistwo - to wypłoszę Wam wszystkie sarenki ! Ok! - to tylko incydent ! Prędzej cie rozszarpie pies jakiegoś durnia puszczony luzem w las niż "kropnie " myśliwy .
PZSS
2018-10-04 14:29:19
No przecież jak to jest ze strzelby i nie breneka tylko śrut to idiota musiał z b.bliska strzelać, bo by nie przebił nadkola. Kurde to człowiek na strzelnicy się sra, chucha i dmucha żeby nawet broni z pustą komorą nabojową nie kierować w inne miejsca niż kulochwyt a taki dzban lata po lesie...
Premski13
2018-10-04 12:48:36
To pewnie była Łania
k
2018-10-04 12:13:19
I jedż tu człowieku w plener ! Myśliwy / bezmyślny /strzela niezgodnie z zasadami . Pies rasy agresywnej poluje na sarny i rowerzystów / i właściciel bydlaka nie panuje nad nim / . Ludzie , czy myślicie że za miastem , wioską jesteście sami ze swoimi strzelbami i psami ? Jesteście durniami / a czasami mordercami ! ?.
Dziki
2018-10-04 11:38:43
Może ta kobieta nie była zbyt ładna i ją pomylił z dzikiem?
Zubrowka
2018-10-04 11:07:25
A byl trzezwy ? Byc moze jako Mysliwy, myslal... ze to byl poruszajacy sie Zubr lub inna dziczyzna ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA