środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Negra jak czarne złoto

Negra jak czarne złoto [FILM]

Negra jak czarne złoto
Data publikacji: 2016-03-04 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1759 122020

Jej przeszłość nieznana. Ktoś ją - sunię w średnim wieku - podprowadził pod bramę schroniska. Zostawił. Z numerem 320/13 na szyi, za kratami, spędziła więc niemal połowę życia. Wciąż więc czeka na swojego człowieka.

Kto kiedykolwiek trafił do schroniska, ten na pewno poznał Negrę. Psinę z białą łatą na piersi pośród sierści niczym czarne złoto, co z pyskiem w uśmiechu wita wszystkich przekraczających bramę tego zwierzęcego bidula. Lgnie do ludzi, szukając tego, który przed nią otworzy własny dom i serce, przygarnie do rodziny.

- Negrusia jest niezwykle towarzyska i wesoła, o przyjaznym usposobieniu. Uwielbia kontakt z człowiekiem, więc lgnie do każdego. Przylepka, łaknąca pieszczot i przytulania - opowiada p. Ewa, pracownica schroniska. - Chętnie się bawi, szczególnie szaleć z piłką, choć jest już przecież panną w średnim wieku. Ma tylko jedną wielką słabość: jedzenie. Jadłaby wszystko, nie tylko przysmaki, a najlepiej w nieograniczonych ilościach.

To może być efekt stresu, jakim niewątpliwie jest przebywanie w placówce z blisko setką innych zwierząt. Pamięć o czasach, gdy przymierała głodem.

- Negra, niestety, cierpi na sezonową alergię skórną. Co objawia się świądem łapek i wyłysieniami na grzbiecie, będącymi śladami po wygryzaniu się. Niestety, jej apetyt utrudnia utrzymanie diety, której podstawą jest hypoalergiczna karma - dodaje p. Ewa. - Poza tym jest w świetnej kondycji. Łagodna, grzeczna psina, która zasługuje na lepszy los.

Jeden z opiekunów ma do niej szczególny sentyment. Stąd Negry - większa niż u innych psów - swoboda w poruszaniu się po schronisku. Tym bardziej nie będzie dla niej problemem przeniesienie się do prawdziwego domu, na miękką kanapę.

Kto chciałby Negrę przygarnąć, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Mirosław WINCONEK
Film: Mirosław WINCONEK

Negra jak czarne złoto Negra jak czarne złoto Negra jak czarne złoto Negra jak czarne złoto

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie