piątek, 10 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Negra jak czarne złoto

Negra jak czarne złoto [FILM]

Negra jak czarne złoto
Data publikacji: 2016-03-04 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1650 122020

Jej przeszłość nieznana. Ktoś ją - sunię w średnim wieku - podprowadził pod bramę schroniska. Zostawił. Z numerem 320/13 na szyi, za kratami, spędziła więc niemal połowę życia. Wciąż więc czeka na swojego człowieka.

Kto kiedykolwiek trafił do schroniska, ten na pewno poznał Negrę. Psinę z białą łatą na piersi pośród sierści niczym czarne złoto, co z pyskiem w uśmiechu wita wszystkich przekraczających bramę tego zwierzęcego bidula. Lgnie do ludzi, szukając tego, który przed nią otworzy własny dom i serce, przygarnie do rodziny.

- Negrusia jest niezwykle towarzyska i wesoła, o przyjaznym usposobieniu. Uwielbia kontakt z człowiekiem, więc lgnie do każdego. Przylepka, łaknąca pieszczot i przytulania - opowiada p. Ewa, pracownica schroniska. - Chętnie się bawi, szczególnie szaleć z piłką, choć jest już przecież panną w średnim wieku. Ma tylko jedną wielką słabość: jedzenie. Jadłaby wszystko, nie tylko przysmaki, a najlepiej w nieograniczonych ilościach.

To może być efekt stresu, jakim niewątpliwie jest przebywanie w placówce z blisko setką innych zwierząt. Pamięć o czasach, gdy przymierała głodem.

- Negra, niestety, cierpi na sezonową alergię skórną. Co objawia się świądem łapek i wyłysieniami na grzbiecie, będącymi śladami po wygryzaniu się. Niestety, jej apetyt utrudnia utrzymanie diety, której podstawą jest hypoalergiczna karma - dodaje p. Ewa. - Poza tym jest w świetnej kondycji. Łagodna, grzeczna psina, która zasługuje na lepszy los.

Jeden z opiekunów ma do niej szczególny sentyment. Stąd Negry - większa niż u innych psów - swoboda w poruszaniu się po schronisku. Tym bardziej nie będzie dla niej problemem przeniesienie się do prawdziwego domu, na miękką kanapę.

Kto chciałby Negrę przygarnąć, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Mirosław WINCONEK
Film: Mirosław WINCONEK

Negra jak czarne złoto Negra jak czarne złoto Negra jak czarne złoto Negra jak czarne złoto

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#zostań w domu z "Kurierem Szczecińskim"

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zakaz wstępu do lasów pomaga zwalczać epidemię koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie