środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czosnek - na zdrowie

Czosnek - na zdrowie

 Czosnek - na zdrowie
Data publikacji: 2016-02-29 12:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1615 121397

Nos czarny, mokry, a wokół niego włos siwy. Bo choć to pełen wigoru rudzielec, co smyczą stale by ciągnął na spacer, to jednak staruszek z 10 wiosnami na karku. Słodki psiak, którego pan życia i śmierci pozbył się z domu... tuż przed nowym rokiem.

Błąkał się po Niebuszewie: obraz psiej nędzy i rozpaczy. Ktoś się nad nim zlitował i zadzwonił po pomoc do schroniska. Za jego kraty trafił rudzielec 30 grudnia ub. roku. Imię zastąpił mu numer: 1266/15.

- Widać, że nie był psem bezdomnym. Jednak dotychczasowy opiekun nie poświęcał mu należytej uwagi. Bo Czosnek trafił do nas z chorymi, bardzo zaniedbanymi uszami - słyszę od pracowników schroniska. - Drobnej postury, na ugiętych nóżkach, przygarbiony z lekka. Sprawiał wrażenie wycofanej bidy. Okazało się, że to kamuflaż. Nabrał nas. Bo zmienił się nie do poznania, gdy tylko go wyprowadziliśmy na spacer: cieszył się niczym szczeniak i błyskawicznie nabrał wigoru.

Czosnek jest pogodny i przyjazny dla ludzi oraz zwierząt. Na spacerach smycz ciągnie, ale ma w sobie pokłady cierpliwości, niezbędne w kontaktach choćby z dziećmi. Nie jest już tak aktywny jak psy młode, ale ma ducha twardziela.

- Pokazał charakterek, gdy leczyliśmy mu uszy: potrafił szczeknąć, pokazać zęby. Ale poza gabinetem lekarsko-weterynaryjnym to istna kraina łagodności. Psiak łasy na smakołyki, ciekawy świata i ludzi. Chętny do zabawy. Słowem: cudo! - mówią pracownicy schroniska. - Ale też bardzo chce skupić na siebie uwagę naszych gości. Szczeka więc, by im powiedzieć: „zobaczcie, jaki jestem wspaniały".

Kto chciałby Czosnka przygarnąć, przed nim otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Dorota KOSZ

 Czosnek - na zdrowie  Czosnek - na zdrowie

Komentarze

zwierz
... a ja pozdrawiam wolontariuszy!!!
2016-02-29 14:40:06
@Foto
O tym samym pomyślałem :) Bardzo ładna.
2016-02-29 13:18:08
Mariusz
Fajny psiaczek, szkoda że mam już jednego, z przyjemnością wziąłbym go do siebie. Pozdrawiam pracownikow ze schroniska i dziękuje za ich poświęcenie i miłość jaka dają dla zwierząt.
2016-02-29 12:38:48
Foto
A ta pani też jest do wzięcia? ;)
2016-02-29 12:33:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie