Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Narkotyki w mieszkaniu i aucie

Data publikacji: 15 kwietnia 2019 r. 10:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Narkotyki w mieszkaniu i aucie
 

Kolejne osoby w regionie zatrzymane z narkotykami. Tym razem w powiecie sławieńskim. W jednym z mieszkań w Darłowie policjanci znaleźli duże ilości amfetaminy i marihuany. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 30, 31 i 41 lat. 

Kryminalni z darłowskiego komisariatu otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może ukrywać się mężczyzna posiadający  narkotyki. Pod wskazanym adresem rzeczywiście znaleziono amfetaminę i marihuanę w łącznej ilości prawie 50 gramów. W sprawie zatrzymanych zostało trzech mężczyzn w wieku 30, 31 i 41 lat. Policjanci ustalili, że narkotyki należały do 31-latka. Mężczyzna przyznał także, że je sprzedawał.

– Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków oraz ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące – informuje mł. asp. Kinga Warczak z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie.

Ale to nie jedyna sprawa z narkotykami w tle. Sławieńscy policjanci interweniowali w jednej z miejscowości w gminie. Przed jedną z posesji miało dojść do kłótni kilku osób. W trakcie wykonywanych czynności uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy audi. Jak się okazało, w samochodzie miał on prawie 2 g amfetaminy. Badanie na obecność narkotyków wykazało, że 31-letni mieszkaniec Słupska jest pod wpływem amfetaminy. Usłyszał już zarzuty.

Policjanci zostali także wezwani do zdarzenia drogowego w Zielenicy, gdzie kierujący fordem wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że mężczyzna prowadził pod wpływem amfetaminy. Stanie przed sądem.

– Policjanci mają do dyspozycji nowoczesne urządzenie Drager Drugtest 5000, które służy do elektronicznego wstępnego wykazania obecności narkotyków w ślinie kierowców. Gdy tylko pojawia się podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem środków odurzających, pobierana jest próbka, która jest analizowana przez urządzenie. Po kilku minutach otrzymuje się wstępny wynik – informuje mł. asp. Kinga Warczak.

(reg)

Fot.www.draeger.com/pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ogromne
2019-04-15 16:28:16
Ogromne ilosci 50 G na 3 osoby - Dobre.....!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA