Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Kierował mimo dożywotniego zakazu. Okazało się, że ma więcej na sumieniu

Data publikacji: 15 kwietnia 2019 r. 07:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Kierował mimo dożywotniego zakazu. Okazało się, że ma więcej na sumieniu
 

Nerwowe zachowanie kierowcy samochodu osobowego wzbudziło podejrzenie u patrolujących okolicę funkcjonariuszy. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Podczas interwencji 34–letni mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów i nadal zachowywał się nerwowo.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a jego zachowanie spowodowane było posiadaniem przy sobie blisko 2,5 grama amfetaminy. Dodatkowo podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach, okazało się, że jest on poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu śledczego, bo musi odbyć karę 1 roku pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwa.

Policjanci wykonali także wstępne badania narkotesterem, które wykazało, że 34-latek był pod wpływem środków odurzających.

Szczecinianin trafił już do aresztu. Odpowie również za posiadanie zakazanych ustawą substancji oraz jazdę pod wpływem narkotyków z dożywotnim zakazem kierowania. Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ł.T

Fot. Tomasz Tokarzewski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA