Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 11 lutego 2019 r. 09:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:32
Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany
 

W wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg prowadzono w najlepsze produkcję narkotyków, a dokładnie amfetaminy. W sprawie zatrzymano 42-letniego mężczyznę, który został tymczasowo aresztowany. To element szerszej akcji prowadzonej przez policjantów z opolskiego CBŚP.

Zlikwidowanie laboratorium narkotyków syntetycznych, dwóch plantacji konopi oraz przejęcie dużych ilości amfetaminy, to efekt ostatnich działań policjantów z opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Najpierw mundurowi dotarli do miejsca produkcji amfetaminy. Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg. Wszystko wskazuje na to, że podejrzany 42-latek, chcąc szybko zarobić, postanowił produkować narkotyki, a następnie je sprzedać.

Policjanci z Opola wsparci przez swoich kolegów z Kołobrzegu zlikwidowali laboratorium amfetaminy. Na miejscu zabezpieczono odczynniki chemiczne, pełne wyposażenie laboratorium oraz 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i 2,3 litra płynnej amfetaminy, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanego narkotyku. Zatrzymany „chemik” w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszał zarzuty wytworzenia znacznej ilości amfetaminy, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Opolu nadzoruje także śledztwo w sprawie zlikwidowanych dwóch plantacji konopi, które znajdowały się w wynajmowanych domach we Wrocławiu i jego okolicy. W specjalnych namiotach rosło 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu. W tej sprawie zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Z ustaleń śledczych wynika, że przestępczą działalność mógł prowadzić od 2017 roku.

(reg)

Fot. CBŚP

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA