środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany

Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany [GALERIA, FILM]

Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany
Data publikacji: 2019-02-11 09:40
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Wywietleń: 1245 375318

W wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg prowadzono w najlepsze produkcję narkotyków, a dokładnie amfetaminy. W sprawie zatrzymano 42-letniego mężczyznę, który został tymczasowo aresztowany. To element szerszej akcji prowadzonej przez policjantów z opolskiego CBŚP.

Zlikwidowanie laboratorium narkotyków syntetycznych, dwóch plantacji konopi oraz przejęcie dużych ilości amfetaminy, to efekt ostatnich działań policjantów z opolskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Najpierw mundurowi dotarli do miejsca produkcji amfetaminy. Nielegalne laboratorium znajdowało się w wynajmowanym mieszkaniu na terenie gminy Kołobrzeg. Wszystko wskazuje na to, że podejrzany 42-latek, chcąc szybko zarobić, postanowił produkować narkotyki, a następnie je sprzedać.

Policjanci z Opola wsparci przez swoich kolegów z Kołobrzegu zlikwidowali laboratorium amfetaminy. Na miejscu zabezpieczono odczynniki chemiczne, pełne wyposażenie laboratorium oraz 850 gramów amfetaminy w postaci stałej i 2,3 litra płynnej amfetaminy, z której można wytworzyć ponad 3 kg sproszkowanego narkotyku. Zatrzymany „chemik” w Prokuraturze Okręgowej w Opolu usłyszał zarzuty wytworzenia znacznej ilości amfetaminy, z czego uczynił sobie stałe źródło dochodu. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Opolu nadzoruje także śledztwo w sprawie zlikwidowanych dwóch plantacji konopi, które znajdowały się w wynajmowanych domach we Wrocławiu i jego okolicy. W specjalnych namiotach rosło 369 krzewów roślin, które były już w końcowej fazie wzrostu. W tej sprawie zatrzymano 35-letniego mężczyznę. Z ustaleń śledczych wynika, że przestępczą działalność mógł prowadzić od 2017 roku.

(reg)

Fot. CBŚP

 

Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany Laboratorium amfetaminy pod Kołobrzegiem. „Chemik” zatrzymany

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie