Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Pasażer poszukiwany, kierowca odurzony, a w bagażniku 2 kg narkotyków

Data publikacji: 14 kwietnia 2019 r. 07:21
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Pasażer poszukiwany, kierowca odurzony, a w bagażniku 2 kg narkotyków
 

Policjanci ze Szczecina podczas kontroli drogowej zatrzymali poszukiwanego 38-latka. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu będzińskiego ukrył w bagażniku pojazdu prawie 2 kg marihuany. Odpowiedzialności karnej nie uniknie również kierowca auta, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

Na drodze krajowej nr 6 w rejonie miejscowości Warszkowo policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, którego kierujący popełnił wykroczenie w ruchu drogowym.

W pojeździe poza 32-letnim kierującym znajdował się także pasażer. Obaj mężczyźni na widok policjantów zaczęli zachowywać się nerwowo. W trakcie legitymowania okazało się, że 38-letni pasażer pojazdu jest poszukiwany. Do pomocy włączyli się policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Sławnie. Podczas przeszukania auta funkcjonariusze ze Szczecina w bagażniku znaleźli prawie 2 kilogramy marihuany.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do sławieńskiej jednostki. Okazało się, że marihuana należy do pasażera pojazdu, mieszkańca powiatu będzińskiego. Kierującego audi przebadano na zawartość narkotyków w organizmie. Elektroniczny analizator wskazał, że znajduje się on pod działaniem amfetaminy, metamfetaminy oraz kokainy. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania.

Natomiast 32-letni kierowca najprawdopodobniej odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chlejesz, nie siadaj przy kompie
2019-04-14 09:11:42
"Czy kierowca już zapłacił za uszkodzone barierki? Dobrze, że wszyscy żyją." O "barierkach" jest gdzie indziej.
Jakim idiotą trzeba być...
2019-04-14 08:45:35
Czy kierowca już zapłacił za uszkodzone barierki? Dobrze, że wszyscy żyją.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA