Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Na prawko długo poczeka. Na egzamin przyszedł pijany

Data publikacji: 01 lutego 2019 r. 15:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Na prawko długo poczeka. Na egzamin przyszedł pijany
 

Przyszedł na egzamin na prawo jazdy pijany. Już usłyszał wyrok skazujący za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Musi zapłacić 2 tys. złotych grzywny, przez 3 lata nie może prowadzić pojazdów mechanicznych i jeszcze 5 tys. złotych wpłacić na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Policjanci szczecińskiej drogówki zostali skierowani na interwencję do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie przy ul. Golisza. Zgłoszenie dotyczyło kierowania pojazdem egzaminacyjnym w stanie nietrzeźwości przez jednego z kursantów.

Mundurowi na miejscu wylegitymowali 61-letniego obywatela Niemiec. Zgłaszający potwierdzili, że wskazany mężczyzna na placu egzaminacyjnym kierował autem będąc pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze przebadali kierującego za zawartość alkoholu. Urządzenie pomiarowe wykazało 0,8 promila w jego organizmie.

Podejrzewany został zatrzymany i wdrożono wobec niego tryb przyspieszony - na drugi dzień policjanci z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą przedstawili mu zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, przesłuchali go, po czym sprawa trafiła do sądu w trybie przyśpieszonym.

Oskarżony usłyszał wyrok orzekający karę grzywny w wysokości 2 tysięcyotych i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez 3 lata. Sąd zobowiązał mężczyznę do zapłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

(sag)

Fot. Robert Stachnik (arch.) 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

szczecinianin
2019-02-01 20:00:03
Dobra robota! Oby już do końca swoich dni nie dostał prawa jazdy skoro pod wpływem alkoholu lubi zasiadać za kierownicę!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA