Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pijany chciał zawieźć dzieci na wycieczkę, wpadł podczas kontroli

Data publikacji: 26 stycznia 2019 r. 22:33
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Pijany chciał zawieźć dzieci na wycieczkę, wpadł podczas kontroli
 

W związku ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem i akcją „Bezpieczne Ferie 2019”, policjanci ruchu drogowego kamieńskiej komendy prowadzą kontrole autokarów i kierowców przewożących dzieci. Dzięki tym działaniom udało się zapobiec być może tragedii – funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę autokaru.

- Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w trakcie zimowego wypoczynku, jest naszym priorytetem. Istotnym elementem są kontrole autokarów wiozących najmłodszych na taki wypoczynek. W czasie kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim: trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów - informuje sierż. Aleksandra Berenda.

Właśnie podczas jednej z takich kontroli, w piątek (25 stycznia) w Golczewie, policjanci z kamieńskiej drogówki zatrzymali nieodpowiedzialnego, 53-letniego kierowcę autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Mieszkaniec powiatu gryfickiego miał w organizmie prawie promil alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Ł.T

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kto
2019-01-28 05:31:59
Oj tam oj tam znam gościa który jeździł autobusem do Holandii mając prawko b

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA