Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wyrok na pijanego kierowcę ciężarówki, który wiózł traktor

Data publikacji: 27 stycznia 2019 r. 09:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:31
Wyrok na pijanego kierowcę ciężarówki, który wiózł traktor
 

Policjanci z Gryfic zatrzymali 28-letniego, nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, którym przewoził ciągnik rolniczy. Dwa dni później mężczyzna stanął przed Sądem Rejonowym w Gryficach w trybie przyśpieszonym i oprócz kierowania ciężarówką w stanie nietrzeźwości odpowiedział również za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz znieważenia funkcjonariuszy policji.

Dyżurny policji w Gryficach otrzymał zgłoszenie o kierowcy samochodu ciężarowego, którego sposób jazdy mógł wskazywać na to, że był on pod wpływem alkoholu. Kierowca wjeżdżający od strony Płotów do Gryfic wykonywał niebezpieczne manewry i stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Mundurowi próbowali zatrzymać do kontroli ciężarówkę, która przewoziła duży ciągnik rolniczy. Kierowca mimo dawanych sygnałów do zatrzymania kontynuował jazdę.  Wjechał na chodnik i uszkodził barierkę ochronną, którą ciągnął za pojazdem.

Pojazd zatrzymał się po kilkuset metrach. Podczas interwencji 28-latek zachowywał się agresywnie, stawiał bierny opór i wyzywał funkcjonariuszy.

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że kierowca ciężarówki, mieszkaniec powiatu człuchowskiego miał w organizmie 1,74 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, w przeszłości był karany za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

28-latek stanął przed Sądem Rejonowym w Gryficach w trybie przyśpieszonym, który za przestępstwa tj. prowadzenie ciężarówki w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo użycia sygnałów świetlnych i błyskowych oraz znieważenia policjantów, wymierzył mężczyźnie karę grzywny - 9000 zł, obowiązek zapłaty świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomoc Postpenitencjarną w kwocie 5000 zł, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres czterech lat.

(k)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA