Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Na pomoc mieszkańcowi Gryfina. Budzimy Roberta [GALERIA]

Data publikacji: 2019-09-22 11:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-22 12:48
Na pomoc mieszkańcowi Gryfina. Budzimy Roberta
 

"Budzimy Roberta - wstawaj, szkoda dnia" - to tytuł akcji zorganizowanej w sobotę (21 września) na rzecz mieszkańca Gryfina Roberta Janika, który od 3,5 miesiąca jest w stanie śpiączki będącej następstwem rozległego zawału serca.

W słoneczne popołudnie miejscowe nabrzeże tętniło życiem. Organizatorzy wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych; m.in. były artystyczne występy, przejażdżki – motocyklami oraz konne dla najmłodszych, licytacja różności, pokaz i zabawa z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy, gry i zabawy dla dzieci, kiermasz rozmaitości, różnorodne stosika, domowe wypieki, punkt mierzenia ciśnienia i pomiaru cukru.

- Znakomity pomysł – gryfinianie chwalili uczestników akcji. – I szczytny cel, i możliwość ciekawego spędzenia czasu dla całych rodzin.

Zewsząd też życzono panu Robertowi jak najszybszego powrotu do zdrowia, a rodzinie chorego dużo sił, wytrwałości i wiary, że najgorsze minie. Ta nadzieja silnie towarzyszy bliskim i przyjaciołom gryfinianina.

- Kiedy Robert stracił przytomność i zjechał z drogi, pierwszej pomocy udzielił mu jadący za nim strażak. Mężczyzna natychmiast też wezwał karetkę, ale za moment przejeżdżał tamtędy ambulans i to jego załoga podjęła kolejne czynności ratunkowe. Przypadek? – retorycznie pyta Iwona Szostak, przyjaciółka rodziny i główna organizatorka charytatywnej akcji. Nie ukrywa też ogromnej radości z podsumowania sobotniego wydarzenia. – Kiedy podliczyliśmy datki ze wszystkich puszek, okazało się, że zebraliśmy 11.791,28 zł. Pięknie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację zbiórki: społecznemu komitetowi, osobom i organizacjom, które przygotowały atrakcje, a także naszym mieszkańcom za ich dobre serce i hojność.

Tekst i fot. (akme)

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ania
2019-09-22 12:14:19
Iwonka jak zawsze wszystko na super poziomie. Jestes wielkim Aniolem Twoj orszak to też cudowni ludzie. Życzę by dobra karma wracała do Was i waszych rodzin.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ