Wtorek 19 października 2021r. 
REKLAMA

PIG na pomoc schroniskowym bezdomniakom

Data publikacji: 2019-09-18 07:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-18 14:52
PIG na pomoc schroniskowym bezdomniakom
 

Ze zbiórką wystartowali w ubiegłym tygodniu, aby zdążyć przed listopadowymi przymrozkami. Mowa o akcji charytatywnej, zorganizowanej przez Północną Izbę Gospodarczą: na pomoc czworonożnym rezydentom Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

„Idziesz do Izby? Weź ze sobą karmę" - na tej zasadzie działa ta zbiórka. Oczywiście, każdy przedsiębiorca może się w nią włączyć. Wystarczy, że dostarczy karmę, kołdry lub koce do siedziby PIG przy al. Wojska Polskiego 86, w godzinach pracy biura: 8-16.

- Zbieramy wysokogatunkową karmę w puszkach dla psów i kotów - zwraca uwagę Remigiusz Babiło z PIG. - Oczywiście także wszystko to, co posłuży do wyścielenia bud, aby ułatwić przetrwanie zimy czworonożnym podopiecznym schroniska.

To kolejna - po „Maratonie Makulaturowym - zamieniamy papier na leki" - akcja charytatywna na rzecz zwierząt w potrzebie, w jaką zaangażowała się Izba. Ledwie ruszyła, a już zyskała spory pozytywny odzew społeczny. Jak choćby ten głos: „Bardzo się cieszę, że organizują Państwo zbiórkę dla zwierzaków. Kolejnym powodem do radości jest fakt, że umieścili Państwo informację o jakości karmy: wysokogatunkowa. Świadczy to o zmianie świadomości. Jako społeczeństwo uczymy się powoli czytania nie tylko składu pokarmu dla ludzi, ale i karm naszych pupili. Wypowiem się w kwestii żywienia kotów, są mi bliższe i przebywam z nimi na co dzień. To zwierzęta należące do obligatoryjnych mięsożerców, składniki pokarmowe niezbędne do funkcjonowania (np . tauryna) czerpią właśnie z mięsa. Więc dla ich dobrostanu warto celować w karmy, które mają więcej niż 4 procent mięsa".

(an)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Lubie to
2019-09-18 14:15:51
To dobrze,ze sa takie akcje...Przypominam- mozna tez bez akcji.Kazdego dnia pomagac - 'jakkolwiek i komukolwiek':).
a może
2019-09-18 11:26:25
... a może coś dla ludzkich "bezdomniaków"?
pig
2019-09-18 09:13:19
Każdy sposób jest dobry, aby ocieplić wizerunek, a przy okazji to realna pomoc dla potrzebujących.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ