Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Na niedzielę prokuratura zaplanowała przesłuchanie właściciela escape roomu

Data publikacji: 06 stycznia 2019 r. 11:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Na niedzielę prokuratura zaplanowała przesłuchanie właściciela escape roomu
 

Na niedzielę (6 stycznia) Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zaplanowała czynności z udziałem osoby prowadzącej escape room w Koszalinie, a także z udziałem pracownika, który odniósł obrażenia w wyniku pożaru - oświadczył w niedzielę komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

- Polska policja pod nadzorem prokuratury zrobi wszystko, aby bardzo szczegółowo i wnikliwie wyjaśnić przebieg tego zdarzenia, a także ustalić odpowiedzialność osób, które ponoszą winę za to, co się stało - zadeklarował Szymczyk podczas niedzielnej konferencji prasowej.

Jak dodał, w tym celu bezpośrednio po zakończeniu działań gaśniczych przez strażaków "na miejsce została skierowana ekipa policyjna najlepszych fachowców, ekspertów z laboratorium kryminalistycznego, a także ściągnięci na miejsce biegli, którzy przez długie godziny prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady i materiał dowodowy". Czynności te - jak mówił - zostały zakończone w sobotę w godzinach popołudniowych. Szymczyk doprecyzował, że śledczy zabezpieczyli m.in. elementy ogrzewania budynku i monitoringu.

Mówił też, że niezwłocznie po zdarzeniu policja podjęła działania, by ustalić osoby prowadzące escape room w Koszalinie, w którym wybuchł pożar.

- Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Wielkopolski, wcześniej niekarany - mówił. - Osoba ta została przez wielkopolskich policjantów w piątkowy wieczór zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Na dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zaplanowała czynności z udziałem osoby zatrzymanej.

- Z moich informacji też wynika, że dzisiaj odbędą się czynności, po udzielonej wcześniej zgodzie lekarzy, z pracownikiem escape roomu, który odniósł obrażenia w wyniku tego pożaru - dodał.

Szymczyk poinformował ponadto, że koszalińska prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze w tej sprawie i część czynności w ramach tego postępowania została zlecona do realizacji Komendzie Wojewódzkiej w Szczecinie.

- Tutaj również gwarantuję, że najbardziej doświadczeni funkcjonariusze pionów operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych będą te czynności w dalszych dniach i tygodniach realizować - zapewnił. (PAP)

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu: komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

kopec
2019-01-06 17:14:28
Pan Krzysiu lobbuje za włascicielem,jednak nie zwraca uwagi że w pomieszczeniu gospodarczym nadbudowano pietro i tam była działalność.Z drona widac ze ta szopa nie ma zadnego komina grzewczeco ani wentylacyjnego.Obok szopy dobudowano i przebudowano komorke na biuro albo salon fryzjerski.Do budynku zasadniczego dobudowano drugi budynek.Na działce sa 3 garaże .Chciwość własciciela zeby z kazdego metra wydusic zyski jest powodem smierci dzieci.Oczywiscie działalność nie ma ubezpieczenia,mam nadzieje ze licytacje i komornik zapewnia zadośćuczynienie rodzinom.
abc
2019-01-06 15:23:36
a przez ostatnie 3 lata co sluzby robily? nie bylo zadnych kontroli ,widac w tym kraju musi dojsc do tragedii zeby cokolwiek sie zmieniulo, pewnie 90% poslow nie wie nawet co to oznacza slowo escape room-do dzisiaj ,oczywiscie zaraz w dezinfo i szczujniach pojawi sie fake news ze to wina poprzednikow i ze przez losiem lot nie skontrolowali zadnego escape rooma, no ale strazakow wysylac do szwecji to kasa i czas jest ale do kontroli budynkow juz nie ma....
Panie
2019-01-06 14:31:09
komediancie, co mnie to obchodzi czy on był wcześniej karany czy nie. Niech Pan się nie bawi w politykowanie. To WY politycy, macie na rękach krew tych dziewczynek. To WY stanowicie prawo i uchwalacie przepisy. I ten wypadek to wyłącznie wasza wina.
Krzychu
2019-01-06 13:30:16
i jak za komuny - areszt, szybki, pokazowy proces i kilka lat odsiadki (na szczęście dla tego człowieka zniesiono karę śmierci). Idąc tą logiką powinni powsadzać do więzień wszystkich którzy budują drogi - są wspólodpowiedzialni za wypadki. PiS-owska banda debili znalazła sobie kozła ofiarnego byleby tylko utrzymać się u koryta

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA