sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Na niedzielę prokuratura zaplanowała przesłuchanie właściciela escape roomu

Na niedzielę prokuratura zaplanowała przesłuchanie właściciela escape roomu

Na niedzielę prokuratura zaplanowała przesłuchanie właściciela escape roomu
Data publikacji: 2019-01-06 11:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:29
Wywietleń: 739 370225

Na niedzielę (6 stycznia) Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zaplanowała czynności z udziałem osoby prowadzącej escape room w Koszalinie, a także z udziałem pracownika, który odniósł obrażenia w wyniku pożaru - oświadczył w niedzielę komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

- Polska policja pod nadzorem prokuratury zrobi wszystko, aby bardzo szczegółowo i wnikliwie wyjaśnić przebieg tego zdarzenia, a także ustalić odpowiedzialność osób, które ponoszą winę za to, co się stało - zadeklarował Szymczyk podczas niedzielnej konferencji prasowej.

Jak dodał, w tym celu bezpośrednio po zakończeniu działań gaśniczych przez strażaków "na miejsce została skierowana ekipa policyjna najlepszych fachowców, ekspertów z laboratorium kryminalistycznego, a także ściągnięci na miejsce biegli, którzy przez długie godziny prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady i materiał dowodowy". Czynności te - jak mówił - zostały zakończone w sobotę w godzinach popołudniowych. Szymczyk doprecyzował, że śledczy zabezpieczyli m.in. elementy ogrzewania budynku i monitoringu.

Mówił też, że niezwłocznie po zdarzeniu policja podjęła działania, by ustalić osoby prowadzące escape room w Koszalinie, w którym wybuchł pożar.

- Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Wielkopolski, wcześniej niekarany - mówił. - Osoba ta została przez wielkopolskich policjantów w piątkowy wieczór zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Na dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Koszalinie zaplanowała czynności z udziałem osoby zatrzymanej.

- Z moich informacji też wynika, że dzisiaj odbędą się czynności, po udzielonej wcześniej zgodzie lekarzy, z pracownikiem escape roomu, który odniósł obrażenia w wyniku tego pożaru - dodał.

Szymczyk poinformował ponadto, że koszalińska prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze w tej sprawie i część czynności w ramach tego postępowania została zlecona do realizacji Komendzie Wojewódzkiej w Szczecinie.

- Tutaj również gwarantuję, że najbardziej doświadczeni funkcjonariusze pionów operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych będą te czynności w dalszych dniach i tygodniach realizować - zapewnił. (PAP)

Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu: komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk

Komentarze

kopec
Pan Krzysiu lobbuje za włascicielem,jednak nie zwraca uwagi że w pomieszczeniu gospodarczym nadbudowano pietro i tam była działalność.Z drona widac ze ta szopa nie ma zadnego komina grzewczeco ani wentylacyjnego.Obok szopy dobudowano i przebudowano komorke na biuro albo salon fryzjerski.Do budynku zasadniczego dobudowano drugi budynek.Na działce sa 3 garaże .Chciwość własciciela zeby z kazdego metra wydusic zyski jest powodem smierci dzieci.Oczywiscie działalność nie ma ubezpieczenia,mam nadzieje ze licytacje i komornik zapewnia zadośćuczynienie rodzinom.
2019-01-06 17:14:28
abc
a przez ostatnie 3 lata co sluzby robily? nie bylo zadnych kontroli ,widac w tym kraju musi dojsc do tragedii zeby cokolwiek sie zmieniulo, pewnie 90% poslow nie wie nawet co to oznacza slowo escape room-do dzisiaj ,oczywiscie zaraz w dezinfo i szczujniach pojawi sie fake news ze to wina poprzednikow i ze przez losiem lot nie skontrolowali zadnego escape rooma, no ale strazakow wysylac do szwecji to kasa i czas jest ale do kontroli budynkow juz nie ma....
2019-01-06 15:23:36
Panie
komediancie, co mnie to obchodzi czy on był wcześniej karany czy nie. Niech Pan się nie bawi w politykowanie. To WY politycy, macie na rękach krew tych dziewczynek. To WY stanowicie prawo i uchwalacie przepisy. I ten wypadek to wyłącznie wasza wina.
2019-01-06 14:31:09
Krzychu
i jak za komuny - areszt, szybki, pokazowy proces i kilka lat odsiadki (na szczęście dla tego człowieka zniesiono karę śmierci). Idąc tą logiką powinni powsadzać do więzień wszystkich którzy budują drogi - są wspólodpowiedzialni za wypadki. PiS-owska banda debili znalazła sobie kozła ofiarnego byleby tylko utrzymać się u koryta
2019-01-06 13:30:16

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie