Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Msza dla Podziemia Narodowego

Data publikacji: 12 maja 2019 r. 07:05
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Msza dla Podziemia Narodowego
 

W niedzielę, czyli 12 maja, o g. 12 w Bazylice archikatedralnej pod wezwaniem św. Jakuba w Szczecinie rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Żołnierzy Podziemia Narodowego.

W kaplicy Armii Krajowej przy tablicy podziemia narodowego zostaną złożone kwiaty i znicze. 12 maja 1948 r., w więzieniu mokotowskim zamordowano oficerów Komendy Głównej Narodowych Sił Zbrojnych: ppłk. Stanisława Kasznicę ps. "Przepona", komendanta głównego NSZ oraz kpt. Lecha Karola Neymana ps. "Butrym", komendanta Okręgu Pomorskiego NSZ, jednego z głównych twórców programu zachodniego Narodowych Sił Zbrojnych.

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k....k12
2019-05-12 12:53:00
Obs.ryver nick masz adekwatny i tyle co wnosi on razem z twoimi wpisami. A to, co spłodziłeś brzmi, jak wypracowanie z gazetki agitującej za nowym ustrojem. Rzecz w tym, że ten nowy ustrój nie miał zamiaru zatrzymać ziemi w rękach chłopów tylko ją skolektywizować. W mekce eksperymentu komunistycznego - sowietach udało im się niemal w 100%-tach. A chłopów przywiązano wręcz do ziemi nie wydając im tzw paszportów, rodzaju dowodu osobistego bez którego poruszanie się po sojuzie było przestępstwem. Dodać należy nakaz pracy w kołchozie. Polska bez komunizmu, nawet w takich granicach, jak obecne byłaby znaczącym państwem, nawet jeśli Moskale nadając nam tzw Ziemie Odzyskane skutecznie je obrabowali. Dużo by pisać. Cześć i wieczna pamięć tym wszystkim, którzy bronili całej Europy przed bolszewicko-masońską zarazą
Obs.ryver
2019-05-12 11:25:15
Kościół katolicki, jak widać,przystąpił do nazisstów walczących z chłopami, którzy uprawiali ziemię nadaną im przez rząd w ramach Reformy Rolnej ( z rozparcelowanych dworskich majątków jaśniepanów i plebanów).Ci naziści z NSZ rabowali mienie chłopskie, trudnili się rozbojem, napadali na sklepiki, gminne kasy ośzczędnościowe, mordowali i gwałcili tych którzy zaczęli organizować normalne życie w powojennej Polsce.Wojna skończyła się wiosną 1945r. a naziści z NSZ pastwili się nad polskim ludem do lat 50 ub.w. Teraz kaczyzm stawia im pomniki a parafiańszczyzna pod wodzą dewiantów sexualnych w sutannach-modli się za nich...
Polak
2019-05-12 07:25:06
Wielki szacunek dla Żołnierzy Podziemia Narodowego - obrońców wolnej i niepodległej Polski. Gdybyśmy o Nich zapomnieć mieli , Ty Boże zapomnij o nas.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA