czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości

Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości [GALERIA, FILM]

Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości
Data publikacji: 2019-04-28 17:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 2455 388155

W niedzielne popołudnie już po raz 17. ulicami Szczecina przeszedł Marsz dla Życia, czyli prawdopodobnie największa w Polsce - manifestacja w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Według szacunków szczecińskiej policji maszerujących było aż 18 tysięcy!

Hasło marszu brzmiało: „Miłość większa niż…” i jak podkreślał pomysłodawca marszu ks. Tomasz Kancelarczyk i organizatorzy (Fundacja Małych Stópek, prowadząca działalność pro life), każdy z uczestników mógł to zdanie dokończyć sam, według własnych przemyśleń.

Pierwsza niedziela po Wielkanocy została ustanowiona przez papieża Jana Pawła II Dniem Miłosierdzia, więc arcybiskup Andrzej Dzięga rozpoczął marsz na Jasnych Błoniach pod pomnikiem naszego wielkiego rodaka, Koronką do Miłosierdzia Bożego, w czym wspierała go grupa kobiet w stanie błogosławionym z wiankami kwiatów na głowach. Potem swoje przesłanie wygłosił prezydent Szczecina Piotr Krzystek, zachęcając do propagowania idei życia i miłości oraz przestrzegając przed czającą się „cywilizacją śmierci" oraz życzył uczestnikom owocnych duchowych przeżyć.

Pod pomnikiem Św. Jana Pawła II rosła zaś sterta pieluch, które przynoszono dla wsparcia matek w potrzebie oraz Domu Samotnej Matki w Poczerninie. Zbierano też datki do puszek na ten dom, a w zamian rozdawano gadżety, jak koszulki, kubki czy znaczki stópek nienarodzonego dziecka w 11. tygodniu życia. Można było otrzymać też rozmaite flagi (było wiele biało-czerwonych, ale widzieliśmy sporo ukraińskich), sztandary i transparenty. Niesiono też przepisaną przez uczniów encyklikę papieża Benedykta XVI „Deus caritas est". Trudno nam było ocenić jej długość, ale gdy czoło transparentu niesionego przez bardzo wielu maszerujących docierało do ul. Jagiellońskiej, to koniec był jeszcze przy ul. Wielkopolskiej...

Pochód było kolorowy, głośny, rozśpiewany i radosny. W końcu orszaku młodzież ze wspólnot neokatechumenalnych prezentowała brawurowe tańce.

Na zakończenie w katedrze pw. św. Jakuba odbyła się msza święta, podczas której można było podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego (zobowiązanie do 9-miesięcznej modlitwy w intencji nienarodzonego). ©℗

(mij)

Fot. Dariusz Gorajski

Film: Sylwia Dudek

Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości Szczeciński Marsz dla Życia. Głosili orędzie miłości

Komentarze

To musisz zorganizować taki marsz.
To musisz zorganizować taki marsz, bo własciciele boga tego nie zorganizują, bo się im to nie opłaca.
2019-04-30 13:30:41
Polak, ale nie szowinista,katolik, ale liberał
Pójdę w marszu za życiem, ale gdy będzie za życiem wszystkich: nienarodzonych, uchodźców, homoseksualistów, bezdomnych, wyznających inne religie, w tym ISLAM,chorych, cierpiących, członków wszystkich partii w Polsce, itp. itd.
2019-04-30 10:36:33
przestraszył się.
Kaczyński przestraszył się większości starszych i zablokował ustawę zabraniającą usuwania potworków.
2019-04-30 08:53:05
Kamil
Świetna idea, świetny pokojowy marsz. Ile ludzi! Cieszę się że potrafimy pokazać swoją Miłość dla Życia ale także że jest nas młodych większość
2019-04-30 06:27:29
@Pozytywny przekaz
No nie ! Po raz kolejny przedawkowałeś lewatywę...Sorrki ! Walnij się we własne piersi i odpowiedz na pytanie : ilu takim niedorozwojom pomogłeś i gdzie był Twój PISI rząd , jak strajkowali opiekunowie takich osób w Sejmie...
2019-04-29 20:48:54
wszystkich Polaków pieniądze.
Ten marsz to jest dowód na to jak dużo pieniędzy mają własciciele boga, żeby zwieżć z połowy Polski ludzi, żeby kupić flagi i inne gadżety. To wszystko za pieniądze z Skarbu Państwa, czyli nasze, wszystkich Polaków pieniądze.
2019-04-29 18:17:12
Pozytywny przekaz
Ten marsz z taką radością przekazu z tak niespotykaną ilością zaangażowanych osób to jest dowód na to że jest przestrzeń dla Życia. Życia w radości, życia z drugim człowiekiem dla małej ludzkiej istoty. Dotykamy wtedy transcendencji i wszechświata miłości. I to wszystko w naszym kochanym Szczecinie. Tutaj możliwe jest prawdziwe Życie
2019-04-29 17:49:54
zmusza do prokreacji,
To bóg zmusza do prokreacji, gdyby bóg nie zmuszał, to nie byłoby ludzi, ani zwierząt.
2019-04-29 16:48:10
zmusza do rodzenia.
Przecież to bóg zmusza do rodzenia. Właściciele boga zmuszają kobiety do rodzenia potworków.
2019-04-29 15:31:55
EGON
lewacy, komuchy, postkomuchy, pozieleniali z bezsilności i KOD-ziarze nie zakrzyczycie rzeczywistości .....ludzie chcą normalności, co wam pokazali dobitnie wczoraj na ulicach Szczecina, a was wścieklizna bierze !
2019-04-29 14:36:21
@siłą chcą zmuszać
Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Wystarczy nie wyłączać przy seksie myślenia. Są środki antydumpingowe dla rozbuchanych seksualnie.Nie myślę tu o szklance wody lecz o innych środkach. Natomiast przy związkach jednopłciowych a te mają podobno dominować obecnie w społeczeństwie "zagrożenie" ciążą jest minimalne. Podsumowując nie róbcie z igły widły. Więcej miłości w życiu i dla życia.
2019-04-29 12:09:38
siłą chcą zmuszać .
W demokracji nie ma miejsca dla tych co siłą chcą zmuszać kobiety do rodzenia potworków.
2019-04-29 11:48:35
Premier Robert Biedroń
Pan Premier Robert Biedroń prezentuje postępowy europejski światopogląd. Jeśli jesteś za aborcją i eutanazją, jeśli jesteś za małżeństwami homoseksualnymi i adopcją dzieci przez małżeństwa homoseksualne.jeśli jesteś za Wiosną w zatęchłym mieszczańskim światopoglądzie to jest twoim naturalnym wyborem pan premier Robert Biedroń. Tylko wartości europejskiego dla prawdziwego Europejczyka
2019-04-29 11:40:24
Niech żyje ŻYCIE
Niech żyje Życie, niech będzie wiosna. Skąd ta zapiekła nienawiść? W demokracji jest przestrzeń dla każdego i jest miejsce dla Życia.
2019-04-29 11:28:32
jakie 4%
Szczecinian to najwyżej 1% było bo to dość inteligentne społeczeństwo, reszta to nazjeżdżało się z okolicznych wioch. W takim Gryfinie czy Stargardzie to jeszcze wierzą, że to siła wyższa dała im życie i muszą spłacać długi utrzymując czarnych przebierańców :) strasznie smutne te owce, ale każdy kraj potrzebuje mięsa armatniego
2019-04-29 10:14:04
do własnej pychy.
Głoszą orędzie miłości do własnej pychy, bo tylko oni wiedzą najlepiej co jest dobre dla wszystkich i siłą (prawo, policja) chcą zmusić wszystkich do tego co jest w głowiach zombiaków właścicieli boga. Jezus nikogo siłą nie zmuszał. Właściciele boga to narzędzie szatana, a zombiaki to narzędzie w rękach właścicieli boga - zombiaki mają głosować w wyborach tak jak chcą właściciele boga.
2019-04-29 09:55:09
Taka prawda
Niech se maszerują, niech se będą przeciw aborcji, niech se wierzą, że te płody 12 - 20 tygodniowe to już tacy samodzielni, dojrzali ludzie... ale wara od bezczelnego narzucania swego, tym bardziej odgórnego, prawnego jak to cały czas próbują (w tym momencie głupiego) światopoglądu, który nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. A sami, po cichu uskuteczniają skrobanki. Bardziej wiarygodni byliby, gdy zamiast marnować czas na marsze, każde z tych oszołomów, CO DZIENNIE - nie od święta, przez chociaż 4 - 6 godzin zaopiekowaliby się jednym dzieckiem (dorosłym) niepełnosprawnym, aby jego najbliżsi opiekunowie mogli po prostu odpocząć.
2019-04-29 08:37:15
lol
Nawieźli wieśniaków z całego województwa, następnym razem maszerujcie po swoich wioskach oszołomy.
2019-04-29 08:27:41
Majówka
No! To pochód pierwszomajowy mamy już z głowy. Ehh te stare nawyki
2019-04-29 08:09:13
Ala
Niech się najpierw zajmą tymi dziećmi, które już żyją, a przynajmniej próbują jakoś żyć - np. niepełnosprawnymi. Taki jeden, co się naskrobał w swoim życie na stare lata się niby nawrócił i skazał jej dziecko na niebotyczne cierpienie, a wiadomo było, że dziecko i tak umrze. Obłuda i zakłamanie i do tego hipokryzja. Dlaczego np. księża nie zajmują się swoimi dziećmi? No tak, są wyjątki. Znam jeden przypadek gdzie proboszcz ustawił swoją córkę finansowo.
2019-04-29 07:46:52
ściągneli.
Zombiaków ściągneli z połowy Polski. Właściciele boga mają mnóstwo pieniędzy na imprezy propagandowe, ściągają miliardy złotych z Skarbu Państwa. Zombiaki z bogiem w głowach głosują tak jak chcą właściciele boga i dostarczają władzę i pieniądze, od wszystkich Polaków, właścicielom boga.
2019-04-29 07:12:09
Radość
Takie piękne radosne otwarte marsze to jak Słońce które wychodzi po listopadowych szarugach byle jakiej rzeczywistości i nihilizmu
2019-04-29 06:17:43
Tomek
Ciekawe ilu zwolennikow aborcji w imie wiary we wlasne poglady dokonalo by aborcji na samym sobie ? Latwo jest zabijac innych szczegolnie wtedy kiedy nie musi sie robic tego osobiscie
2019-04-29 00:32:05
bielik
Lewacy i im podobni nadają i obrażają w swoim stylu ! Smutne, że mamy w Szczecinie tylu zapiekłych antyklerykałów i ateistów.
2019-04-28 23:53:35
szcz
Cieszy mnie że taka ilość jadu i pomyj jest wylewana, to znaczy że takie Marsze są potrzebne w naszym mieście. Bo budzą tych zagubionych .
2019-04-28 23:14:28
emce
Przykro patrzeć że tyle ludzi odrzuca naukę czy logikę na rzecz wiary w pana z brodą, który, jak mówią legendy i baśnie, kilka tysięcy lat temu ukazywał się arabom i żydom nader często w dodatku wykorzystując do tego efekty specjalne w postaci grzmotu, płonącego krzaka itp. Pomijając fakt jak niedorzecznym jest bezkrytyczna wiara w te bajki, naprawdę zasmuca fakt że nie korzystamy ze zdobyczy współczesnej medycyny. Jeśli za pomocą genetyki jesteśmy w stanie uczynić nasze życie lepszym dlaczego tego nie wykorzystać?
2019-04-28 23:04:05
łoooo paaaanieeee to ty na mnie spojrzaaaaaałeeeeeś
.
2019-04-28 22:51:02
obserwując z boku..
bardzo przepraszam, doznałem chwilowego porażenia mózgu, oczywiście głosuję na KONFEDERACJĘ!
2019-04-28 22:30:17
@obserwując z boku..
Wśród tych 4 % może połowa to mieszkańcy Szczecina. Reszta to spęd z całego województwa.
2019-04-28 21:33:02
obserwator
wspaniałe świadectwo!!!!!!!!!!!! nie jak zdemoralizowani kodziarze i lewacy!!!!!!!!!!!!!!!!
2019-04-28 21:29:15
Jestem za życiem
a ci, którzy są przeciwni, niech popierają Biedronia nawołującego do eutanazji. Niech walczą o szansę zrealizowania się.
2019-04-28 21:18:12
anka
ale to dwa marsze w jednym były przecież - wykorzystano to że papież został świętym ileś lat temu plus ci antyaborciarze. rozumiem, że ściągnięto wszystkich parafian z okolicy.
2019-04-28 21:15:58
A Lewactwo
Jak zwykle na ten temat... sie Bardzo Deneruje !! Bo wola najpierw "Swoje Skrobanki" a pozniej ostatnia deska ratunku po-przez sztuczne zaplodnienie ma byc dla Nich "in vitro"...?/!!
2019-04-28 21:05:57
Stachu
"Aż do naturalnej śmierci" - ciekawe ilu z tych aktywistów marszowych opiekuje się na co dzień swoimi niesamodzielnymi bliskimi, albo pracuje (tak jak ja) w branży usług opiekuńczych? Gęby pełne frazesów, gwiazdorzenie Kancelarzyka, dowartościowanie grupy gynofobów i mizoginów (przypominam reakcję na kontrmanifestację feministek parę lat temu), konkretów - zero. 18 tysięcy uczestników? Uwzględniając kampanię reklamową i mobilizację wśród wyznawców tej "grupy" wśród mieszkańców sąsiednich powiatów - efekt mizerny. Frekwencja porównywalna ze zgromadzeniem regionalnym świadków Jehowy. Zresztą konstrukt psychologiczny przedstawicieli obu grup pod wieloma względami zbliżony.
2019-04-28 20:57:10
Radosny Marsz
To jest wiosna w radosci reszta jest sztuczna. Marsz dla zycia. Popieram calym sercem
2019-04-28 20:40:08
Na nieszczęście
w demokracji na LGBT głosuje LGBT i tak to wygląda... @jj - w Izraelu przed wymiarem sprawiedliwości ukrywa się ponad 65 rabinów oskarżanych o pedofile... W Szwecji w bibliotekach publicznych lewacy palą książki... używasz terminów których nie rozumiesz - sprawdź sobie różnice miedzy agnostycyzmem i ateizmem. Nie rozumiem jak można być za aborcją i eutanazją i przeciw karze śmierci.
2019-04-28 20:39:08
szczecinianin
I czym tu się szczycić ziomkowie , że propagujecie ciemnogród i katotaliban w XXI wieku ?? Polecam refleksję nad tym komu służycie , albo jeszcze inaczej przez kogo i w jakim celu jesteście "sterowani" !! A już adopcja duchowa nienarodzonego jest jak dla mnie "za mocna" jak można w to wierzyć..
2019-04-28 20:29:33
jj
A kiedy marsz przeciwko akcji banan i wykorzystywaniu nieletnich przez funkcjonariuszy panstwa watykan ?setki tysięcy a pewnie miliony ofiar na całym swiecie -ale widac ze im to nie przeszkadza a na jasnej górze skrajne prawaki narodowi socjaliści jak ci z niemiec kiedyś wieszają polityków na szubienicach,wypisują groźby na transparentach ,obrażają w słowie i piśmie , palą kukłu z aktualnymi wrogami "ludu"-jak za prl, a czasem żądają kary śmierci,a dziś maszerują dla życia, i palą książki ,ciemnym ludem łatwiej sterować.każda religia a jest ich na swiecie ok 2,5 tys to choroba zwana shcizofrenią im szybciej to sobie uświadomicie tym lepiej, tylko agnostycyzm to realne podejście do świata, ŻADNEJ RELIGII !!!! @były ministrant KK :każą rodzic a adoptowac i wychowywac nie chca, antykoncepcji tez zakazuja, poczytajcie sobie co kilkadziesiad lat temu we włoszech sadzono o homoseksualistach-bardzo źle ale poszli w sukienki to juz obrazac nie mogli, u nas podobnie co najmniej 50% tam jest ciepłych i woli -18,film Spotlight, i serial HBO-True Detective sezon 1 idealnie pokazuje to całe umysłowe zakłamanie, tą manipulacje, jak w kazdej religii-JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI TO CHODZI O KASĘ, a dzisiaj niedziele i jehowi wam do domow dzwonia domofonem cz niechcecie porozmawiac o przyszlosci, wiele osob ciemnych tez to kupuje niestety.
2019-04-28 20:14:17
obserwując z boku..
Na szczęście to tylko 4% obywateli tego miasta , ale i tak się zawiodłem na Szczecinianach. Jak można być bezkrytycznym wobec sprowadzania nieszczęścia na świat i przeciw in vitro w dobie , gdzie podczas ciąży( badania prenatalne) można stwierdzić w 100% , czy dziecko urodzi się zdrowe !! Komu to ma służyć ?? No tak przecież Kościołowi, bo on każe zaopiekować się niedorozwojem "państwu" czyli nam , a oni skasują za chrzest, pogrzeb, msze, bez podatku , bo rządzi u nas partia : PYCHA I SZMAL :)) Dlatego zagłosuję na WIOSNĘ Biedronia!
2019-04-28 19:54:47
Frekwencja to odpowiedź...
...na pytanie czy Polacy chcą normalności czy LGBT.
2019-04-28 19:45:39
@były ministrant
A ... , nie udało Ci się uzbierać po kolędzie , tyle ile chciałeś i dlatego jesteś były ?
2019-04-28 19:40:56
@Janusz
Może ty jesteś sztuczny , a Twoja wypowiedż , to ryk podwórkowego lwa ?
2019-04-28 19:36:35
były ministrant KK
Obłuda i hipokryzja Kościoła sięga zenitu BRONIĄ ZYGOTY , A PO URODZENIU NIECH PAŃSTWO SIĘ ZAOPIEKUJE...urodzonymi pokurczami i niedorozwojami i w tym to całe szczęście ?? NEVER !!
2019-04-28 19:21:00
?
Jakie 18 tys ? taa orędzie miłości-a potem wylew szamba jadu i szczucie w komentarzach, w reżymowych mediach i z ambon w towarzystwie narodowych socjalistow , totalne zakłamanie ,a na południu kraju ile to niby wierzących jeździ na skrobanie do czech ?, książek nie palili żadnych ?
2019-04-28 18:49:16
Kazek
@ Janusz, to się zdziwisz, nie trafiłeś.
2019-04-28 18:43:11
Przybywajcie
Czekamy na informacje że marsz to taki z niską frekwencją nie to co inne podtrzymywane na kroplówce dyspozycyjnych mediów. Cieszymy się że są jeszcze ludzie roztropni i oddani
2019-04-28 18:30:15
Robert
Brawo. Prawo do życia,prawem ponad czasowym. Super .
2019-04-28 18:29:16
Janusz
Nie ma jak to wymyślić sztuczny probem i potem manipulować ludzmi. Naszczęście jest to ładędzi śpiew kościoła.
2019-04-28 18:02:45