Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Motomikołaje w szpitalu „Zdroje” [GALERIA]

Data publikacji: 08 grudnia 2019 r. 15:28
Ostatnia aktualizacja: 09 grudnia 2019 r. 12:24
Motomikołaje w szpitalu „Zdroje”
Fot. Marta Teszner  

Motomikołaje i w tym roku nie zawiedli. Odwiedzili wszystkie dzieci przebywające na oddziałach pediatrycznych szpitala „Zdroje". Wręczyli małym pacjentom drobne upominki i słodkości.

Niedzielna wizyta Motomikołajów w szpitalu była wydarzeniem, na które maluchy czekały z taką samą niecierpliwością jak na samego Mikołaja – choć szkoda, że nie mogły oglądać całej parady. Bo korowód Motomikołajów, czyli świąteczny przejazd przez miasto członków Stowarzyszenia Motocykliści dla Dzieci, ruszył aż spod Wałów Chrobrego. Zanim dotarł na prawobrzeże z wielką pompą przejechał przez całe centrum.

Ale na dzieci hospitalizowane w „Zdrojach" niespodzianki czekały nie tylko w niedzielę - radosny był cały weekend. Już w piątek Motomikołaj Przyjaciel Dzieci wraz z Elfem odwiedził blisko 250 małych pacjentów z workiem pełnym prezentów. Dzięki wielkim sercom sponsorów i ludzi dobrej woli udało się przygotować paczki po brzegi wypełnione maskotkami, zabawkami i słodyczami.

Z kolei nauczyciele Zespołu Szkół Szpitalnych zorganizowali zabawy mikołajkowe, podczas których dzieci mogły wysłuchać fantastycznych występów solowych i zespołowych, wziąć udział w licznych konkursach oraz quizach. Natomiast wolontariusze z Fundacji Siódme Słońce odwiedzili z prezentami starsze dzieci przebywające na Oddziale Psychiatrii Młodzieżowej. A na oddziałach pediatrycznych pojawili się wolontariusze z Fundacji Mam Marzenie. W sobotę o uśmiech najmłodszych zadbała Fundacja Dr Clown.

(lw)

Fot. Marta Teszner

WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZEJ GALERII.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ed
2019-12-09 12:07:06
Zgadzam się z "gosciem" Inicjatywa super tyle , że motocykle nie powinny hałasować i smrodzić . Przy okazji takich zlotów policja powinna robić zmasowaną kontrolę motocykli na emisje hałasu i spalin.
gosc
2019-12-08 21:55:18
Inicjatywa goda ale czy każdy ma tam tłumik ? bo w sezonie wiosenno-letnim nie da sie przejsc obok wielu osob na motorach czy to scigaczach czy klasycznych ktorzy wytwarzaja ze 150 decybeli pierdzac tymi maszynami, o przekraczaniu predkosci dozwolonej nie wspominajac ,czy to jest normalne ? nie jest, i takie osoby i takie motory nie powinny byc dopuszczone do ruchu, tak jak passaty bez dpf i sebki w bmw bez tlumika .Jak tak dalej pojdzie to nie bedzie kogo odwiedzac chyba ze oddział głuchoniemych albo z rakiem płuc od smogu ze spalin.Apel do wszystkich nie dawajcie co niedziele na panstwo vat-ykan ktore tkwi kilka tys lat wstecz, dawajcie kase na fundacje typu wosp czy inne co kupuja sprzet,leki itd. i realnie pomagaja i ratuja.Wiara nie leczy raka tylko leki ,lekarze i sprzet,mozna by pisac i pisac.
Brawo, brawo!
2019-12-08 16:30:14
Niech Was będzie jeszcze więcej! :-)
Byłe dziecko
2019-12-08 15:39:26
Zawsze się ich bałem. Dziś wiem, że oni chcą robić iby dobrze, ale tyle co ja się stresu przez nich najadłem to moje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA