Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Miliony na żłobki, przedszkola...

Data publikacji: 23 marca 2016 r. 16:34
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Miliony na żłobki, przedszkola...
 

Półtora tysiąca nowych miejsc w zachodniopomorskich żłobkach i przedszkolach może powstać dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego. Na wspieranie opieki i edukacji właśnie na tym poziomie jest aż ponad 100 milionów złotych. Wnioski mogą składać samorządy, instytucje, organizacje, firmy... Ich nabór rusza na początku kwietnia.

- Każdy może stać się beneficjentem funduszy unijnych, bezpośrednio lub pośrednio, korzystając np. z infrastruktury, dróg - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. - Tymi beneficjentami mogą być również nasi najmłodsi obywatele. Ponad 100 mln złotych będziemy przeznaczali w nowej perspektywie unijnej na rozwój placówek przedszkolnych, tych o profilu żłobkowym, klubików dziecięcych, przyzakładowych klubików i placówek opiekuńczych.

Aplikować można już od początku kwietnia.

- Od początku kwietnia będzie miesiąc na złożenie wniosku, który jest dostępny na naszych stronach internetowych - mówi Katarzyna Brzychcy, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. - I miesiąc na zadawanie nam pytań dotyczących tego naboru. Chodzi o tworzenie nowych miejsc przedszkolnych i żłobkowych, na tworzenie w tego typu placówkach nowych miejsc pracy, czy na tworzenie oferty edukacyjnej. ©℗ (sag)

Więcej w czwartkowym „Kurierze", czytaj e-wydanie

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA